Reklama

Benefi.cz učinila další krok ke snížení rizika nesplácení úvěrů

7. 11. 2016 – | Doba čtení: < 1

Jedním z nejpalčivějších problémů každé P2P platformy zabývající se půjčkami je otázka solventnosti jednotlivých žadatelů. V naší recenzi na platformu Benefi.cz jsme se zabývali otázkou vysokého defaultu jednotlivých úvěrů, s čímž jde ruku v ruce  snižování důvěryhodnosti celé platformy. Kdo by chtěl půjčovat peníze lidem, kteří mu je už nikdy nevrátí?

Dobrou zprávou ale je, že Benefi.cz si je vědoma tohoto problému. Společnost se stala v červenci členem nebankovního registru – NRKI (nebankovní registr klientských informací), od 19.10.2016 je každý žadatel o úvěr automaticky prověřen  v tomto registru NRKI.  Jedná se o další krůček směrem k investorům a nabídnutí investic do půjček pouze lidem, kteří to se splacením myslí vážně.

Pokud platformu Benefi.cz neznáte, přečetěte si naši recenzi. Potěší nás i vaše reakce na twitteru @fintechcowboys.

Zdroj: Interní newsletter pro uživatele platformy Benefi.cz

Další doporučené články

KB SmartSolutions jede na plné obrátky

KB SmartSolutions jede na plné obrátky

Podle aktuálních statistik až 65 % bankovních institucí za poslední 3 roky vstoupilo do partnerství s fintechem a 35 % do fintechu investovalo. Avšak...
20. 1. 2023 – Doba čtení: 5 min
Prosinec 2022 na FinTechCowboys

Prosinec 2022 na FinTechCowboys

Skončil nám rok plný překvapení, z pohledu fintechu asi hlavně těch negativních – investicím se příliš nedařilo, kryptosvět si prošel pěknou...
3. 1. 2023 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce