Reklama

Český startup Pointee získal investici 32 milionů korun

5. 5. 2022 – | Doba čtení: < 1

brain
Zdroj: pixabay


Český startup Pointee získal celkem 1,3 milionu eur, v přepočtu asi 32 milionů korun, na další rozvoj. Investory jsou významný globální fond EarlyBirds a tuzemští Tensor Ventures. Pointee pomáhá firmám snižovat náklady a zvyšovat efektivitu pomocí software a umělé inteligence.

„Máme ohromnou radost, že se nám podařilo získat prostředky na další růst obzvlášť v takto složité době. Pointee automaticky odhaluje neefektivity v automatizovaných procesech a navrhuje zlepšení. Pro organizace je to výzva, zejména pokud mají stovky až tisíce takových procesů. Peníze chceme primárně použít na posílení výzkumu, kam hledáme další lidi,“ říká Jan Strnad, výkonný ředitel Pointee, mezi jehož klienty patří KBC, Danica, Aecom nebo Nieto a aktuálně navazuje partnerství se společnostmi Microsoft nebo Intel.

Pro vývoj Pointee byl přelomovým vstup do akcelerátoru ČSOB a propojení s bankovními experty. „Automatizace procesů nás vždy fascinovala, ale tehdy jsme zjistili, jak moc je prospěšné a efektivní,“ poukazuje Jan Strnad. „Pokud je startupová firma v akcelerátoru také nejlepší na trhu, tak se banka může stát jejím klientem. V případě Pointee se tak skutečně vloni stalo,“ doplňuje Zuzana Paulovics, lídr programu Start it @ČSOB.

Pointee založili v Liberci datoví odborníci Jan Strnad, Ivo Knejp a Martin Vitouš. Funguje od roku 2020 jako softwarová platforma, která díky umělé inteligenci a datové vědě pomáhá organizacím optimalizovat procesy, zvyšovat produktivitu a snižovat provozní náklady. Nachází silná a slabá místa běžných i robotizovaných procesů a doporučuje kroky pro jejich zlepšení. Ke klientům patřily i společnosti Škoda Auto nebo Kofola.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce