Reklama

Fondee podpoří v růstu J&T Banka

3. 11. 2020 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: Fondee

Do akcií a dluhopisů může investovat každý, online, bez poradců a nesmyslných poplatků, to je vize startupu Fondee. Ten spatřil světlo světa letos v lednu po více než dvouletém vývoji. Ke konci září měl startup přes sedm stovek klientů, kterým už stihl vydělat dohromady několik milionů korun. Nyní do startupu, který založili manželé Hlavsovi, vstupuje strategický investor, J&T Banka. Částka deset milionů korun je určena ke zrychlení růstu s cílem stát se nejpoužívanějším a nejlepším  online investičním nástrojem v České republice.

Na začátku roku jsme s Honzou Hlavsou vypublikovali inspirativní rozhovor a nyní se Fondee posunuje zase o kousek dál.

„Posledních devět měsíců nám ukázalo, že na českém trhu je chuť po investičních platformách, jako je Fondee. Velká řada lidí řeší, jakým způsobem zhodnotit své peníze, ovšem často neví, kudy se vydat. Čechy je třeba edukovat a vysvětlovat jim, že investice nejsou jenom pro ty bohaté, ale pro všechny. Pro další růst jsme si nemohli vybrat lepšího partnera než J&T Banku, která má na trhu vynikající jméno a pro nás neocenitelné know-how,“ říká Honza Hlavsa, zakladatel a CEO Fondee.

Eva a Honza Hlavsovi spustili Fondee v lednu letošního roku. Oba zakladatelé přitom čerpali z bohatých zkušeností ze světa velkých financí, které nasbírali za devět let působení v Londýně, kde v nejvyšších patrech londýnského City měli na starosti transakce, fúze a úvěry v miliardách liber. „Myslím, že už bylo načase přinést západní styl investování také k nám do Česka,“ říkal při uvedení služby na trh Hlavsa.

„Na investicích jsme sami vyrostli a stále se jim věnujeme. Propojovat finance s příležitostmi a možnost podílet se na zajímavých příbězích je vlastně náš životní přístup. Být součástí začínající společnosti, která neotřelým způsobem realizuje investice pro zajímavou a perspektivní skupinu klientů, je tak z našeho pohledu zcela logický krok. Fondee vnímáme nejen jako investici, ale především jako možnost osahat si pro nás nový způsob prodeje investic a seznámit se s novými technickými řešeními. Určitě se z naší strany nejedná o jedinou investici ve fintechové oblasti, v budoucnu bychom rádi založili další venture kapitálový fond, který se na investice do této oblasti bude specializovat,“ říká Tomáš Klimíček, člen představenstva J&T Banky.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce