Reklama

Mimořádné vlny Green Challenge akcelerátoru Start it @ČSOB se zúčastní šest startupů

21. 3. 2022 – | Doba čtení: 2 min

fintech 2020
Zdroj: unsplash

ČSOB vypsala tuto mimořádnou výzvu na konci minulého roku, do 17. února se do ní mohly hlásit týmy začínajících podnikatelů s inovativními řešeními v oblasti úspor energií a snížení spotřeby pro domácnosti, firmy i dodavatelské řetězce. Ze třiceti přihlášených vybrala ČSOB šest startupů, které mají po dobu dvou a půl měsíců možnost vypilovat své projekty a načerpat zkušenosti mentorů.

„Evropský důraz na udržitelnost otevírá zcela nový trh, který nabízí spoustu příležitostí pro podnikatele. Důležitost udržitelných řešení bude ještě více vzrůstat a jejich zavedení bude brzy prioritou pro celou společnost,“ říká Zuzana Paulovics, lídr akceleračního programu Start it @ČSOB. „Zatímco do standardního akceleračního programu se hlásí přibližně 80 procent projektů zaměřených na firmy, do Green Challenge přihlásila zhruba polovina startupů řešení zaměřená na jednotlivce a domácnosti. To považujeme za velice pozitivní. Díky těmto projektům bude mít každý možnost, třeba malými změnami, sám přispět k udržitelnější budoucnosti,“ dodává Paulovics.

Své místo v akceleračním programu získalo šest začínajících firem, které si budou moci lépe ověřit poptávku na trhu, vylepšit komunikaci, propočítat si finanční plán a vyladit strategii vstupu na trh či další expanze. Jedná se o tyto projekty:

  • Carboneg se věnuje regenerativnímu zemědělství. Například měří obsah uhlíku zadržovaného v půdě a na základě měření dává doporučení zemědělcům, jak tuto kapacitu navýšit. Zemědělci poté dosáhnou stejného výnosu i za použití menšího množství hnojiv.
  • EcoHaus nabízí prací prostředek v papírku, který je na rozdíl od běžných pracích gelů a prášků ekologický, odbouratelný, bez mikroplastů a zároveň lehký, takže při dopravě výrobku dochází k významné úspoře emisí.
  • ETW se zabývá recyklací a zpracováním plastů. Firma umí recyklovat i špinavé plasty a zpracovává z nich granulát, ze kterého lze následně snadno vyrábět nové výrobky.
  • Green0meter pomáhá firmám spočítat jejich uhlíkovou stopu a navrhuje opatření na její snížení.
  • OdKarla.cz je marketplace pro použité zboží s vlastním řešením logistiky. Dává druhý život věcem a zároveň odstraňuje nedostatky a nepohodlí spojené s dopravou.
  • Rethink Architecture database je znalostní platforma pro udržitelnou architekturu a stavebnictví. Developerům přináší kompletní informace o možnostech udržitelné stavby včetně kontaktů na dodavatele.

Akcelerátor Start It @ČSOB během čtyř let podpořil na padesát začínajících projektů a startupů. Neomezuje se na konkrétní oblasti, jasným trendem je využívání digitálních řešení. Program vychází ze Start It @KBC, projektu mateřské společnosti, který je největším akcelerátorem na belgickém trhu. Český i belgický akcelerátor jsou členy GAN, vysoce ceněné komunity akcelerátorů, partnerů a investorů.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce