Reklama

Octobank: neobanka se sídlem v Praze

15. 12. 2020 – | Doba čtení: 2 min

octobank

Myslíte si, že jsme nezaznamenali tiskovou zprávu o octobank, rumunsko-české bance. To se pletete, ale nechtěli jsme vydávat zprávu, která by nic neříkala. Banku jsme kontaktovali a nyní si shrneme, co už tedy víme.

Octobank se má spustit v prvním kvartálu 2021. Po informaci od Diany Petre, vedoucí marketingu, se zatím vše chystá v utajovaném módu, aby nepřišli o konkurenční výhodu před ostatními 🙂

Octobank bude působit nejprve v České republice a to ve spolupráci s nějakou místní bankou (víte někdo kterou?). Zahájení provozu je naplánováno na začátek příštího roku, po dokončení prvního kola kapitálových investic. Kromě České republiky jsou další cílové země později Rumunsko, Polsko a Maďarsko.

Banka bude cílit na online obchody a obchodníky. Zde tedy vidíme drobnou podobnost se společností Lemonero. Octobank bude poskytovat služby výhradně online, prostřednictvím webových a mobilních aplikací. Její virtuální a fyzické debetní karty vydané bankou jsou kompatibilní s online a POS platbami pomocí Google Pay a Apple Pay a nabízejí také možnost vybírat hotovost v jakémkoli bankomatu.

„Všechny české společnosti, které se zaregistrují na našich webových stránkách do 1.února 2021 získají možnost zdarma využívat široké portfolio našich služeb (business účet, business debetní kartu a další standardní služby internetového bankovnictví),“ informovala nás Diana Petre.

A kdo tuto banku bude řídit? Jedná se o rumunského podnikatele a zakladatele octobank Bogdana Atanasiu.

„Budujeme octobank jako reakci na potřeby malých a středních podniků v přístupu k finančním a platebním řešením snadněji, rychleji, efektivněji a bezpečněji. Toto budeme poskytovat jako digitální ekosystém našich vlastních klíčových bankovních služeb a produktů zaměřených na přijímání plateb kartou, což je základní nástroj pro obchodníky, ať už spravují online nebo offline podniky, jako jsou kamenné obchody, restaurace, hotely, kavárny, taxi služby.
Kromě toho také poskytneme další finanční služby, které podniky potřebují, například mikropůjčky nebo služby typu buy-now-pay-later. Octobank bude digitálním místem pro vše, co obchodníci v tomto segmentu potřebují,
uvedl CEO.

Rumunský podnikatel Anastasiu již dříve založil fond rizikového kapitálu Zeyshare Ventures a v současné době je také řídícím partnerem v poradenské společnosti Atanasiu Stringer & Krause (ASK). V dubnu společnost ASK spustila investiční platformu pro startupy, která bude zahrnuta do řešení poskytovaných společností octobank.

„Platforma pro investice, fúze a akvizice je v procesu rebrandingu a bude integrována do řešení nabízených společností octobank ve formě služby správy investic, která nabídne obchodním klientům příležitost investovat do předem vybraných startupů v regionu CEE,“ uvedla Diana Petre.

A to je vše, zatím toho tedy není moc, ale můžeme se alespoň těšit, co nám na začátku příštího roku přinesou.

Další doporučené články

Přispět, či nepřispět – toť otázka

Přispět, či nepřispět – toť otázka

České fintechy se do bulvárních plátků dostávají zcela výjimečně. Před lety to byla nechvalně známá tokenizační firma s poněkud nesmyslným názvem...
16. 9. 2024 – Doba čtení: 5 min
Červenec a srpen 2024 na FinTechCowboys

Červenec a srpen 2024 na FinTechCowboys

Prázdniny nám úspěšně končí. Překonali jsme zase nějaké teplotní rekordy, akciové trhy se nám krásně přehřívají, zatímco bitcoin si dává...
2. 9. 2024 – Doba čtení: 3 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora