Reklama

Patron GO získal milionovou investici a plánuje vstup na polský trh

25. 4. 2023 – | Doba čtení: < 1

Finanční společnost Patron GO slaví dva roky od založení a připravuje vstup na polský trh, kde díky investici od SpeedUp Venture Capital Group spustí během léta svou mobilní aplikaci. Ta pomáhá lidem šetřit na běžných platbách, přihlásit se do ní mohou zdarma.

Patron GO má přes 150 tisíc uživatelů, kterým aplikace prověřila přes 30 milionů bankovních transakcí a platby v celkové hodnotě 17 miliard korun. Patron GO identifikuje předražené i nebezpečné transakce, typicky například rychlé půjčky, a lidem nabídne levnější řešení. Společnost, která zatím působí v Česku a na Slovensku, nyní rozjíždí konkrétní kroky, aby v Polsku fungovala už v létě.

„Víme, že Poláci platí spousty předražených plateb a přeplácí desítky tisíc ročně stejně jako Češi a Slováci. Proto věříme, že v Polsku bude naše aplikace stejně úspěšná a užitečná jako u nás a na Slovensku,“ říká Lukáš Vršecký, zakladatel Patron GO.

V Polsku se Patron GO nejspíše nezastaví, příští rok plánuje expanzi na další evropské trhy. Společnost právě zahajuje další kolo fundraisingu a rozhlíží se po zemích střední, východní i západní Evropy. Během letoška také začne připravovat vstup na minimálně jeden další trh.

V počtu uživatelů i napojených bank nemá aplikace Patron GO v Česku konkurenci. Má připojeno nejvíce bank ze všech českých aplikací, které stahují data od uživatelů formou otevřeného bankovnictví. Společnost založili Jiří Paták, který se proslavil srovnávačem finančních produktů ChytryHonza.cz, a Lukáš Vršecký, jenž vybudoval věrnostní platformu Rondo.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

InvestNight, která se koná 6. března 2024, letos slibuje pokrýt spoustu témat od nejnovějších trendů v oblasti tradičních a alternativních investic, optimalizace daní...
22. 2. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Když se podíváme na první rozhovor, který jsme před několika lety dělali se začínajícím startupem Investown, zjistíme, že reálně se...
7. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce