Reklama

Prosinec 2021 na FintechCowboys

4. 1. 2022 – | Doba čtení: 2 min

prosinec
Zdroj: redakce

Fintechový svět si v roce 2021 dal na konci roku poklidné sváteční období, nenastala žádná revoluce. Bitcoin netrhal žádné rekordy – někdo by řekl, že si dokonce drobně pohoršil. Ale i tak jsme pro vás v prosinci našli několik novinek a témat, které byste neměli propásnout, a proto vám je shrneme v dnešním přehledu.

Fintech v ČR

CO2 a udržitelnost ve fintechu – v roce 2021 jsme celkem s velkou nadějí očekávali, že banky a fintechy obecně se vrhnou na udržitelnost, ale zatím je to spíše jedno velké zklamání. Tak věřme, že to v roce ’22 bude lepší.

Mallpay a Qerko – na české scéně se objevilo nové fintechové partnerství, které umožní spojit svět placení v restauracích se světem BNPL.

Přihlašování mobilem frčí – většina bank v Česku přešla na přihlašování pomocí mobilních klíčů, a přestože šlo o vynucenou změnu, klienti ji akceptovali překvapivě dobře a snadno.

Jaké trendy vidí v Tatum, Pillow a Twistu? – zástupci tří významných českých fintechů nám odpověděli, jak se podle nich bude vyvíjet jejich fintechová doména.

Fintech ve světě (a na Slovensku)

Fondee míří do Bratislavy – Fondee otevřelo základnu v Bratislavě a pomalu, ale jistě pokračuje v expanzi a získávání nových investorů.

Slovenský fintech DingoDot – DingoDot je fintech, který částečně působí na Slovensku a částečně má celoevropské ambice, pomáhá v oblasti správy účtenek a obecně chytré práci s výdaji ve firmách.

Revolut vstupuje do oblasti POS – Revolut stále zkouší hledat nové a nové cesty, kam expandovat a jednou z nich je propojení světa POS, bankovních služeb a gastronomie. Ideálně to vše prostřednictvím „jedné aplikace“. Jestli to je nebo není dobrý nápad, budeme bedlivě sledovat.

Klarna společně s Marqetou expandují – společnosti expandují a rozšiřují svoje partnerství o dalších 13 evropských států. České republice jsou nejblíže Polsko a Rakousko, takže už je to kousek.

Co je NFT gaming – blockchain, hraní her… a NFT již jsou u řady projektů propojené světy, přečtěte si, jak a proč k tomu došlo.

igor karimov na unsplash

Insurtech

Novinky z Pillow – aplikace od Pillow nyní uživatelům pomáhá se zelenou kartou, protože tu je (minimálně v rámci ČR) možné mít i v digitální podobě a vše je právně v pořádku. Konečně drobný krůček směrem k chytré digitalizaci.

Insurtechové trendy pro rok 2022 – v našem přehledu jsme se zaměřili na několik trendů, které pojišťovny a insurtechy neminou. AI, IoT, RPA a další jsou zkratky, které mluví za vše 🙂 A můžeme slíbit, že v lednu se určitě ještě podíváme i na trendy v klasickém fintechu, protože trendy jsou na přelomu roku vždycky „trendy“.

Visa spustila kryptoporadenské služby – Visa oznámila spuštění celosvětové poradenské služby Crypto Advisory Practice, jejímž cílem je pomoci klientům a partnerům pokročit na jejich vlastní cestě ke kryptoměnám.

2021 konec a zvonec… 2022 jede

A to je, přátelé a příznivci fintechu, pro rok 2021 vše, co jsme si přichystali. V letošním roce budeme pokračovat ve sledování primárně české fintechové scény. Již v lednu rozšíříme naší fintechovou mapu o další projekty. Stovka je na spadnutí. A tak vůbec.

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora