Reklama

Říjen 2021 na FinTechCowboys

2. 11. 2021 – | Doba čtení: 3 min

rijen
Zdroj: Marius Ciocirlan na unsplash

ATH je pojem, který nikomu nic moc neřekne, ale All Time High ve světě kryptoměn se v říjnu docela skloňoval – bitcoin i ethereum dosáhly nových historických maxim. Takže pokud někdo do nich v předchozím období investoval a říká, že prodělal, tak to nebylo investování, ale pouhá spekulace. Z českého úhlu pohledu je tu jediná vada na kráse – zatím nebyla prolomena hranice 1,5 milionu Kč za jeden bitcoin ani jedno sto tisíc Kč u etherea. Jenže v žádné z top českých bank si krypto ještě nekoupíme a tak si pojďme alespoň připomenout, o čem všem jsme psali a co zajímavého se v oblasti fintechu událo.

Recenze měsíce

Recenze PatronGo – tak trochu v ústraní energetické krize, ale přesto velmi pěkný pomocník – to je PatronGo. Aplikace prozkoumá transakční historii uživatele a doporučí mu, kde by mohl uspořit. V dnešní době se každá stokoruna měsíčně může hodit. Apka je jak pro lidi, kteří nemají příliš čas hloubat nad svými financemi, tak pro lidi, kteří čas mají, ale prostě neví, jak na to.

Rozhovor měsíce

Jaká je budoucnost BNPL podle Twista? – Twisto prochází nyní velkými změnami a všichni napjatě vyčkávají, co všechno to bude, a tak jsme se v mezidobí zeptali, jak se vlastně firmě daří a jaké jsou podle nich trendy ve světě odložených plateb. Odpovídal Pavel Prucek, šéf produktů.

Aktualizace fintechové mapy

Do našeho přehledu fintechů jsme tentokrát přidali šest zástupců z různých oblastí a v abecedním pořadí jsou to tito: Bankerat, Dluhopisomat, Nedlužím státu, Portu Gallery, Roier a Xixoio.

Blížíme se ke stovce a víme, že náš přehled není dokonalý, takže nám klidně posílejte tipy, kdo v seznamu zatím chybí. (Nebo kdo tam je a už třeba být nemá.) Díky za to!

Zdroj: redakce

Fintechový přehled ve vyšší kvalitě si můžete stáhnout na tomto odkazu.

Novinky z našich luhů a hájů

Jsou firmy připravené na Green Deal? – zatímco nám v Glasgow probíhá klimatická konference, která možná zachrání lidstvo, ale možná také nezachrání, tak se firmy připravují na změny, kterým se prostě nedá vyhnout.

K čemu slouží etické hackerství – být hacker neznamená jenom být zločinec, může to být i normální, i když trochu netradiční povolání. Ale proč by si firma měla takového pomocníka objednat? Zkuste nad tím zapřemýšlet 🙂

Upvest a první projekty s KB – v loňském roce do Upvestu majetkově vstoupila Komerční banka a nyní se rozeběhly první investiční projekty. Tak snad se podaří inflaci porazit!

Restart CroFunGo – crowdfundingová platforma CroFunGo se výrazně zjednodušila a očekáváme, že na ní začnou přibývat nové investiční příležitosti. Takže další podobné platformy mají konkurenci zajištěnou.

SWCS Summit ovládnulo Tatum – Soutěž nadějných evropských startupů ovládnul český fintech Tatum. Ale pro nás to není překvapení, protože jejich růstová křivka a hlavně potenciál je obrovský.

Novinky a informace ze světa

Obrázek, který hodnotu nemá, ale obdobné obrázky ve svět NFT stojí velké peníze, zdroj: redakce

NFT pro začátečníky – non-fungible token není druh houby. Opravdu ne. Je to další z pojmů, které se začínají skloňovat v souvislosti s blockchainem. Typicky se jedná o nějaké digitální aktivum, ale objevují se nějaké tendence tato digitální aktiva provázat s fyzickým světem. Nikomu neradíme, aby si za jedno ethereum koupil stopixelový obrázek, ale na druhou stranu…

Report McKinsey o CBDC – čím dál tím víc se ve světě začínají prosazovat digitální měny centrálních bank. Ať už si o nich myslíme cokoliv (a třeba v Číně jejich význam není příliš demokratický), zdá se, že se jim v budoucnosti nevyhneme.

Revolut a pelmel novinek – možná, že jste v poslední době u Revolutu nezaznamenali žádnou pecku, ale to neznamená, že banka nechrlí novinky. Vybrali jsme některé z nich, abyste se trochu inspirovali, co všechno může moderní banka řešit. Proti tomu, co řeší české banky, je to trochu rozdíl.

Affirm spouští adaptivní odložené splátky – různí lidé mají různé potřeby a tak se Affirm rozhodl zapojit do svých odložených splátek adaptivní modely, které lidem nabízí odkládání splátek na míru. Takže už žádné „jedno řešení pro všechny“.

To je pro tentokrát vše, čas je drahý, takže přeskočíme doporučování článků od konkurence (stačí, když budete sledovat náš twitter, kde tweetujeme i zajímavé čtení z jiných zdrojů) a držme si klobouky!

Zdroj: redakce

Další doporučené články

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

Květen a červen 2024 na FinTechCowboys

První půlka roku je za námi. Praha se stala centrem kryptoměnových konferencí: ETH Prague a posléze pompézní BTC Prague dělají ve...
1. 7. 2024 – Doba čtení: 3 min
Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Nákup zlata za krypto? V CoinBank to jde

Česká kryptoměnová směnárna a burza CoinBank rozšiřuje portfolio služeb o investici do zlata. Novinku jsme mohli poprvé vidět na BTC Prague 2024....
27. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora