Reklama

Únor 2021 na FinTechCowboys

2. 3. 2021 – | Doba čtení: 3 min

elon musk

Únor letošního roku přinesl celou řadu zajímavých témat, od nečekaně bohaté sněhové nadílky, přes nekonečné diskuse o nutnosti a účinnosti očkování. Ve světě fintechu se nejvíc asi diskutovalo o twitterovém účtu Elona Muska, který jedním tweetem dokáže hory přenášet, tedy přesněji řečeno hýbat kurzy kryptoměn. Pojďte si připomenout o čem všem jsme psali, a jaké všechny zajímavé rozhovory jsme v minulém měsíci zveřejnili.

Rozhovory

Bankovní identita v Mall Pay – velmi detailní rady a cenné informace nám prozradil Lukáš Horňák, který zodpovídá za Řízení úvěrových rizik & BI v Mall Pay.

Tři banky, tři špičková mobilní bankovnictví – v našem velmi speciálním rozhovoru jsme vyzpovídali leadery digitálních kanálů tří bank – Jiřího Suchého z Airbank, Zdeňka Grossmanna z Banky CREDITAS a Jakuba Komendu z MONETA Money bank .

mobilní bankovnictví

Nová pojištění od Pillow – v rozhovoru s CEO pojišťovny, Jakubem Strnadem, se dozvíte, co všechno insurtech Pillow chystá. Pro pojištěnce a vlastně celý pojišťovací trh by to mohl být pozitivní impulz, ze kterého budou těžit všichni.

Roger a KB – jak se dívá Adam Šoukal, CEO Rogera, na spolupráci s KB, a co se chystá se dozvíte v tomto nadmíru úderném rozhovoru 🙂

Fintech v ČR

Bankovní identita zveřejnila ceník – pokud jste ještě nezaznamenali, kolik bude používání bankovní identity stát, máte jedinečnou příležitost 🙂 Běžně se na našem webu články o cenách produktů nepublikují, ale tohle je něco mimořádného!

Umělá inteligence a strojové učení v bankovnictví – krátké zamyšlení, jak by se banky a další finanční společnosti mohly začít zlepšovat.

Up ČR spouští platbu mezi kolegy – uživatelům karty eStravenka přibyla další funkcionalita, je to sice maličkost, ale některé fintechy si právě díky maličkostem vybudovaly obrovskou oblíbenost u uživatelů.

Odložená platba od Equa – Equa pro svoji odloženou platbu PlatímPak získala spojence, platební bránu od ComGate a tento typ placení/půjčování tak získalo několik tisíc obchodníků.

Aktualizace naší fintechové mapy – do našeho přehledu přibylo hned několik nových společností: Beehypo, occollo, Simplea, Stammgast a wflow.com.

fintech 2021

Fintech ve světě

Tandem Bank přináší eko spořicí účet – eko trend je vedle openbankingu asi nejzásadnější inovací, kterou banky ve svých produktech nabízejí.

Home office u Revolutu – challenger banka Revolut přináší nejenom zajímavé novinky v produktech, ale také v pracovním přístupu – vlastně už ani nepočítají, že by se do původních kanceláří nějak extra vraceli.

Nové chytré služby od VISA – společnost VISA vyvinula několik „smart“ funkcionalit, které například předpovídají cashflow nebo určují pravděpodobnost, že blokovaná částka se už nezmění (nebo změní) a tím umožní lépe predikovat zůstatek na účtu po zaúčtování platby.

Ochrana plateb – jsou dnešní platební systémy a používaná šifrování dostatečně odolná proti kvantovým počítačům a jejich výpočetnímu výkonu? A co na to Mastercard?

Barclays spouští digitální účtenky – u vybraných obchodníků bude banka generovat digitální účtenky. Pro klienta je to docela pohodlné a snad se i ušetří trochu papíru.

účtenka

Téma – varování na závěr

Co je SEPA diskriminace – některé banky sídlící nebo dříve sídlící ve Velké Británii se staly obětí diskriminace ze strany transakčních systémů, a tak se uživatelům po celém světě stává, že transakce do těchto bank odejdou, ale nepřijdou. A může se to stát i vám.

V našem článku se dozvíte pár rad, co se s tím dá dělat. Ano je to jednání na hraně zákona a bankovních licencí, ale běžný klient s tím v současné době příliš neudělá. A oficiální rada z našich bank zní: „Do těchto (GB challenger) bank peníze neposílejte, nemůžeme garantovat, zda dojdou.“

Další čtení

A pokud jste na našem webu už všechno přečetli, tak tady máte ještě pár tipů z jiných zdrojů:

Transferwise bude Wise – u tak velké společnosti není změna jména jen tak 🙂

Kryptofirmy, o kterých možná ještě uslyšíme – v tomto krátkém článku naleznete přehled několika zajímavých společností, které se pohybují ve světě kryptoměn a to je svět, který si polyká víc energie než Argentina 🙁 ale také generuje velké příležitosti.

Elon Musk, twitter, bitcoin – a protože jsme Elonem dnešní přehled tak trochu začali, tak s ním také skončíme. Kdo chce být investor do kryptoměn, měl by začít sledovat twitterový účet Elona Muska.

Nevzdalujte se od počítačů z domova a fanděte dál fintechu!

Foto: od Michael Walter na Unsplash, úvodní foto z wiki

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora