Reklama

Září 2021 na FintechCowBoys

4. 10. 2021 – | Doba čtení: 3 min

Zdroj: jason leung na Unsplash

Přestože ceny zboží znatelně rostly celý rok, teprve v září si toho všimla všemožná média a tak se inflace stala tématem, které dokázalo dočasně porazit i koronavirus. Fintechová scéna je naštěstí přesně tím místem, kde běžní lidé mohou najít řešení a nebo alespoň rozumnou ochranu před znehodnocováním peněz na běžných či (ne)spořicích účtech. Nicméně v září jsme zaznamenali také dost novinek a zajímavých témat a nyní si je s námi pojďte připomenout.

Rozhovory z Česka nebo o Česku 🙂

Tatum – rychlokurz blockchainu – blockchainový fintech Tatum má vysoké ambice. Ve svém oboru se stal světovou špičkou, ale zároveň se o něm v ČR téměř nemluví. Rozhodli jsme se, že to napravíme formou dvoudílného rozhovoru. Zatímco v prvním díle jsme si trochu ujasnili, co to ten blockchain vlastně je, ve druhém díle se pak bavíme s Jirkou Kobelkou, CEO Tatumu, jaké konkrétní služby Tatum poskytuje.

Platební brána Barion expanduje do Česka – CEO maďarské platební brány Barion, Sándor Kiss, nám popsal, v čem je tato platební brána unikátní a jak docílit nižších cen, než má standardní konkurence. České platební brány tak získaly nového vážného konkurenta.

Zdroj: Chris Liverani na Unsplash

Novinky z Česka

Nová banka na obzoru – skupina Partners postupně do světa trousí informace o chystané bance a tato tisková zpráva je jedním z takových střípků. Pokud vás zajímá víc, doporučujeme také nedávný rozhovor s product ownerem.

Zaloto rozšiřuje své služby – finanční marketplace Zaloto spouští novou službu Zaloto Investice, která bude lidem doporučovat investiční poradce.

Corrency, lokální měna na oživení lokálních ekonomik, se osvědčil – není to sice kryptoměna :-), ale i tak šlo o velmi inspirativní akci, která se možná bude opakovat.

Investown roste – po pár měsících dosáhl Investown na 100 milionů zainvestovaných korun a aktuálně se pohybuje kolem 50 investičních bytů, což je za tak krátkou dobu velmi pěkné číslo.

Bondster umožní zajistit půjčku bitcoinem – platforma Bondster, která umožňuje investovat do zajištěných půjček nyní mezi povolené způsoby zajištění zařadila i krypto.

Campiri a Uniqa přináší nové pojištění – startup Campiri půjčuje obytné vozy, protože ale chce fungovat také jako zprostředkovatel pro současné majitele karavanů, vzniklo tak unikátní pojištění, které je určené pro situaci, kdy se drahý obytňák dá na takovou zápůjčku pojistit.

Fondee se chystá na Slovensko – investiční fintech Fondee má již 4400 klientů, získal další investici a chystá se na přeshraniční expanzi.

Zdroj: Meritt Thomas na Unsplash

Novinky ze zahraničí

BBVA chystá investiční účet s kryptopeněženkou – BBVA je inovátor jako Brno a tentokrát jejich švýcarská „pobočka“ přichystala velmi moderní typ účtu, o kterém říkají, že je to investiční účet.

Pojištění proti opilcům – ve Spojených státech existuje možnost, jak se restaurace (hospody a bary a další podobná místa) mohou pojistit „proti“ svým zákazníkům. Nehodilo by se vám to také? 🙂

Revolut platí nájem v bitcoinech – pro challenger banku Revolut se stal novým normálem home-office a ti pracovníci, kteří přece jenom jdou do práce, budou v co-workingových prostorech, za jejichž pronájem se nyní bude platit v bitcoinech.

ReceiptHero digitalizuje účtenky – společnost pro digitalizaci účtenek se spojila s Visou i s Mastercardem a vydala se na expanzi po Evropě. Tak se budeme těšit, kam až se jim z Finska podaří dojít.

Další inspirace

V našem úvodníku jsme tentokrát nezmínili urputný boj čínského lidu proti kryptoměnám, ale to už snad ani není novinka. Raději si tedy přečtěte článek o budoucnosti CDBC a bitcoinu (dailyfintech).

Pokud vás zaujaly naše články o Tatum, ale stále si nejste jistí, jak blockchain využít, další inspiraci můžete najít v článku o fintechu a blockchainu (finextra)

A ti z vás, kteří sledují oblast BNPL, si mohou přečíst, kam také investuje australský Zip (fintechfutures), protože to není jenom Twisto.

Pozor na vysoké úrokové sazby, pozor na koviďáka a fanděte dál fintechu!

Další doporučené články

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Třetina Američanů si kontroluje denně svůj bankovní zůstatek. V České republice vzhledem k naší náchylnosti k moderním technologiím to může být ještě větší...
12. 7. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora