Reklama

Anonymous pro Ukrajinu

28. 2. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: Anonymous

O nejznámější hackerské skupině světa slyšel asi každý. Je to síla, kterou nelze přehlížet. Anonymous v současné době pomáhá celou řadou kroků Ukrajině a zároveň škodí Rusku. Pojďme si díky nim říct jednoduše geniální tip, jak se každý z nás může zapojit a pomoci.

Anonymous je nezávislá, nehierarchická skupina, která se už více než 10 let účastní všech světových událostí. A jejich historie sahá ještě dál, i když to možná byli úplně jiní Anonymous.

Jeden z nejnovějších tipů, které Anonymous publikoval na svém twitterovém účtu je ukázkovým příkladem sociálního útoku, kterého se může účastnit každý. Najděte si v Rusku webovou stránku nějaké restaurace, dejte jí ideálně pět hvězdiček a nezapomeňte doplnit nějaký text, který popisuje současné válečné hrůzy na Ukrajině. Technicky vzato tento trik můžete použít i na jiných webech, kde se hodnotí. Čím více, tím lépe. Přestože nikdo z komentátorů současného dění nedokáže předvídat nejbližší vývoj, tak na jedné věci se shodnou všichni – pokud se běžní obyvatelé Ruska dozví pravdu, zvýší se šance, že s tím něco udělají.

A protože nechceme nechat ve štychu ty z vás, kteří nerozumí azbuce, tak můžete rovnou využít doporučený text uvedený níže.

V našich dřívějších příspěvcích pak můžete nalézt další tipy, jak se zapojit – ať už pomocí domácí hackeřiny (DDoS útoků) nebo třeba finančně.

A pokud se chcete zapojit ještě aktivněji, tak pro vás je zase určený web pomahejukrajine.cz.

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora