Reklama

Brněnská konference FinTech Roadmap ’22 spojí český a slovenský FinTech a možná i trochu pomůže lidem z Ukrajiny

20. 4. 2022 – | Doba čtení: 3 min

FinTech je naší doménou, proto pro vás sledujeme mimo novinek i oborové akce, které se u nás konají. Jednou z takovýchto událostí je konference FinTech Roadmap, která proběhne 22. 4. 2022Brně. Její spoluorganizátor Ondřej Mikulčík se s námi podělil o informace, na co se můžeme na konferenci těšit. Ale rovnou vám prozradíme chuťovku: jedná se o unikátní setkání Českého a Slovenského fintech světu, které k sobě mají hodně blízko mentalitou i legislativou.

Ondřeji, o čem konference bude a s kým ji organizujete?

Tematicky jsme konferenci rozdělili do tří celků – ekosystém, inovace a blockchain včetně kryptoměn. První celek přinese informace o oborových organizacích, regulacích a také o tom, jak se FinTech rozvíjí a co jej ovlivňuje. Druhá sekce bude zajímavá zejména z hlediska toho, že se dozvíme, na jaké inovace se můžeme v této oblasti těšit. Velmi populárním tématem jsou také kryptoměny a blockchain, o kterých nám něco řeknou profesionálové z tohoto oboru.

Hlavní organizační tým spolu s Asociací CTIT tvoří Provozně ekonomická fakulta MENDELU, Fintree, Science Party, Slovenská fintech asociáciaČeská fintech asociace. Spojili jsme touto formou síly a rádi bychom založili tradici každoročního setkání celé česko-slovenské FinTech scény. Ačkoliv již nejsme jeden stát, naše trhy jsou stále velmi silně spojeny a spolu jsme silnější. Samozřejmě nám velmi pomáhají i další partneři, jako je například právě FinTech Cowboys, které naleznete na webu události.

Pro koho je tato konference určena?

Na konferenci se nám registrují především lidé, kteří pracují ve FinTech společnostech. Spoustu registrací máme také od souvisejících podniků, jako jsou například advokátní kanceláře. To samozřejmě bylo i naším cílem, avšak konference je rozhodně přístupná všem. Rádi bychom, aby se česko-slovenský FinTech dostal více do povědomí veřejnosti, tudíž zveme i všechny nadšence a zavedli jsme i snížené vstupné pro studenty.

Jak je těžké v současné době dělat konference – ještě dobíhá covid a už tu máme válku?

Řekl bych, že nám utichající pandemie covidu-19 vlastně pomáhá. Akce s velkými počty účastníků byly tímto silně zasaženy a lidé na ně bohužel nemohli dlouho chodit. Aktuálně je však již možné je bez problémů pořádat a lidé jsou natěšení, že se konečně zase něco děje a rádi tedy přijdou.

Válka na Ukrajině je samozřejmě nešťastná situace a mohlo by se zdát, že není příliš vhodné pořádat konference a veselit se, když jiní musí nasazovat své životy na ochranu své země. My si však myslíme, že právě v této době, je více než kdy předtím důležité takovéto akce pořádat. Na území ČR ani SK válka nezuří a největším problémem je tedy pro nás zatím psychický nátlak. Lidé si potřebují popovídat o tom, jak současná situace ovlivňuje jejich business i životy a najít třeba i cestu vzájemné podpory. Rádi prostřednictvím konference také podpoříme zapojení ukrajinských uprchlíků, kteří se chtějí věnovat FinTechu a v rámci networkingu si mohou například najít práci v některé z českých či slovenských společností.

Jak ukrajinské uprchlíky chcete nalákat na tuto akcí? Bude probíhat v angličtině, nebo plánujete nějakou formu tlumočení?

Primárně se zaměřujeme na českou a slovenskou komunitu a akce tedy bude probíhat v těchto jazycích. V rámci networkingu si troufnu říct, že drtivá většina účastníků ovládá minimálně jeden světový jazyk na velmi dobré úrovni a domluvit se tedy nebude problém. Co se týče porozumění přednáškám, tak tam již někteří mohou mít problém, avšak spousta Ukrajinců, kteří sem před válkou utekli si předpokládám zvolila ČR z toho důvodu, že už tu byli například pracovat nebo za rodinou a jelikož se jedná o slovanský jazyk, tak jsou schopni alespoň částečně rozumět. Sumarizoval bych to tedy tak, že našim primárním cílem není nalákat ukrajinské uprchlíky, ale určitě budeme rádi, když se zúčastní dle možností, které jim jazyková bariéra dovolí.

Plánujete do budoucna nějaký hybridní model konference?

Na některých konferencích je možné účastnit se osobně nebo formou online streamu. Tuto možnost zatím nezvažujeme, jelikož její bezchybné provedení je poměrně technicky náročné. Spíše bychom uvažovali o formě, kdy budou přednášky nahrávány a záznam následně zveřejněn například na platformě YouTube.

Obecně však věříme v to, že konference jsou hlavně možností se osobně potkat s lidmi z oboru a najít si zajímavé kontakty. To je u online přenosů velmi obtížné, i když jsme již viděli snahy i o online networking. Naše pozornost je tedy především zaměřena na osobní účast.


Jménem redakce: na konferenci se těšíme a přejme hodně úspěchů.

Program konference najdete zde

Zdroj: ctit.cz

Další doporučené články

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Když se podíváme na první rozhovor, který jsme před několika lety dělali se začínajícím startupem Investown, zjistíme, že reálně se...
7. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min
Halving podle 2Bminer – rozhovor

Halving podle 2Bminer – rozhovor

Nezadržitelně se blíží další bitcoin halving, a proto jsme se spojili s těmi nejpovolanějšími a zjišťovali, jaký podle nich nastane další vývoj. Za...
25. 1. 2024 – Doba čtení: 2 min

Julia Gorbatiuc

má dlouhodobé zkušenosti z bankovnictví, ale v poslední době dává přednost práci pro start-upy

Další články autora