Reklama

Fintechová mapa ČR v polovině roku 2021

8. 7. 2021 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: jorono na Pixabay

Uplynulo několik měsíců a opět se nám rozšířil seznam českých fintechů v našem jedinečném přehledu. Máme tu hned dva poměrně čerstvé projekty (multibanking Finbricks a finanční antivirus Patron.go) a dále několik fintechů, které již chvilku fungují, ale teprve nyní jsme je do seznamu zařadili. Do našeho přehledu tedy přidáváme ještě tuto trojici: Caflou, IFA services a Podpořit.cz. Jestli letos ještě vznikne pár dalších fintechů nebo už vznikly a jen o nich ještě nevíme, možná se dostaneme i k magické stovce.

Ale pojďme se na jednotlivé fintechy podívat detailněji. A abychom nikoho nediskriminovali, uděláme to v abecedním pořadí 🙂

Zdroj: redakce

Caflou je digitální manažerský systém, se kterým řídíte výkon a ekonomiku své firmy, týmu a projektů. Caflou na jednom místě propojuje firemní procesy, v jejichž rámci zaměřuje pozornost na řízení a plánování cash flow, na ekonomický výkon zakázek, na efektivní využití firemních zdrojů a umožnuje automatizovat firemní procesy včetně těch ekonomických. O fintechu jsme zatím na Fintechcowboys nepsali, ale věříme, že to v brzké době napravíme.

Finbricks spadá do skupiny Komerční banky a jedná se o technologickou platformu pro multibankingové služby. Platforma vychází z direktivy PSD2, kterou ale obohacuje o různé drobnosti, které PSD2 nediktuje vůbec a nebo jen částečně. Takže firmy, které chtějí využít agregování účtů nebo třeba PSD2 placení, nemusí řešit vlastní nákladnou implementaci, ale mohou využít Finbricks. Více se dozvíte v našem rozhovoru s Pavlou Knolovou, která byla u Finbricks od naprostého začátku.

IFA services je fintech projekt specializující se na analytiku pro finanční domy, pojišťovny a wealth management. Jejich hlavní produkt je hypoteční kalkulačka běžící v cloudu a poskytovaná jako SaaS. Kalkulačku lze využít různými způsoby nebo ji naintegrovat pomocí API. Fintech ji nabízí pro český a slovenský trh.

Patron.go je finanční antivirus. Že nevíte, o co se jedná? Fintech se snaží pomoci lidem analýzou jejich pravidelných transakcí, ve kterých hledá možnost, jak uspořit. Uspořit se samozřejmě dá skoro vždycky, ale běžní lidé tomu málokdy věnují svůj čas. Stačí si připojit svůj účet a Patron najde potenciální úspory během pár sekund. Samozřejmě vlastní změna poskytovatelů různých dlouhodobých služeb už stojí nějaký čas a tady vstupuje do hry reálný člověk, ale víc už se dozvíte v naší recenzi, kterou již připravujeme.

Podpořit.cz je v našem přehledu jediný „charitativní“ projekt, který využívá klasický affiliate program ke sbírání peněz, které jsou posléze rozděleny konkrétním osobám s konkrétním příběhem. Přispívání nakupujícího člověka nic nestojí. Peníze do sbírky posílá obchodník ve formě určité provize z nákupu. Pro nakupující je nejjednodušší si nainstalovat doplněk do prohlížeče, který jim vždy připomene, že se nachází na webových stránkách zapojeného obchodu. Další informace o projektu se dočtete na našem nedávném článku.

Pokud chcete náš obrázek použít, tak bez provádění změn a s uvedením zdroje si ho můžete stáhnout ve vyšší kvalitě.

Pokud víte o dalších fintechových službách nebo v našem přehledu vidíte nějakou nepřesnost, napište nám na našem kontaktním formuláři, na linked-inu nebo třeba na twitteru.

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora