Reklama

Koho ještě jsme přidali na fintechovou mapu?

10. 5. 2023 – | Doba čtení: 2 min

praha
Zdroj: Dmitry Goykolov na Unsplash

Dnes si představíme medailonky dalších sedmi fintechů, které jsme přidali na naši fintechovou mapu pro Q2 2023. Tentokrát se podíváme na Altlift, Citfin, CO2IN, Purple Trading, Klik, Pojištění.cz a Ušetřeno.

Od investování po eko fintech

Purple Trading – Purple Trading je CFD broker založený partou českých a slovenských tradingových nadšenců pro tradery, co mají ty nejvyšší ambice. Kromě férových obchodních podmínek či nadupaných technologií pro investice a trading nabízí tento broker obchodníkům také bohatý edukační a informační servis v podobě online tradingových webinářů, e-booků či analýz.

CO2IN – projekt, který umožňuje přispět ke snížení uhlíkové stopy. Ale nejde o sázení stromů, kde se to podvodníky jen hemží, tady se jedná naopak o zcela transparentní nakupování uhlíkových povolenek. Firmám pak CO2IN pomůže stát se zodpovědnějšími – ptáte se jak? Běžte na jejich web. 🙂

Citfin – Citfin je expert na cizí měny. Podnikatelům a firmám řeší potřeby spojené se zahraničním platebním stykem a devizovými službami již od roku 1996. Pomáhá importérům a exportérům, když potřebují nakoupit nebo prodat cizí měnu, zrychlit a zlevnit zahraniční platby, případně se zajistit proti kurzovému riziku. 

Altlift – Altlift poskytuje poradentství v oblasti bitcoinu a altcoinů, pomůže s OTC nákupem či prodejem krypta (tj. když vám v kryptu lítá opravdu hodně peněz). Případně vám může pomoci se správou portfolia – od založení peněženek přes navržení investiční strategie.

Nově přidaní online makléři

Klik – Klik je širokospektrální srovnávač – od pojištění přes půjčky a hypotéky až k poskytovatelům energií. Na trhu působí už od roku 2011 (tehdy pod značkou Klikpojištění) a na jejich webu najdete i několik užitečných kalkulaček.

Pojištění.cz – kromě všech běžných pojištění (vozidlo, majetek, úraz, cestování) nabízí také několik méně tradičních produktů, jako je pojištění domény proti odcizení, zdravotní pojištění cizinců nebo třeba pojištění právní ochrany.

Ušetřeno – plyn a elektřina, volání, internet a TV, finanční služby a pojištění – to všechno srovnáte na Ušetřeno. Nabídka tohoto srovnávače je opravdu veliká. Jenom je otázka, jestli by se nehodil nějaký srovnávač srovnávačů, protože jak jste si mohli všimnout, je jich na trhu opravdu skoro víc než pojišťoven.

Ke stažení: mapa ve vysokém rozlišení

Jestli vás zajímá, jaké další změny jsme na přehledu udělali, tak se podívejte na předchozí článek o aktualizaci fintechové mapy a na medailonky první části přidaných fintechů.

Další doporučené články

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora