Reklama

Srpen 2022 na FinTechCowboys

1. 9. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: Timon Studler na Unsplash

Ani jsme se nenadáli a letní prázdniny jsou za námi. Těšíme se, co si pro nás fintech nachystal během školního roku, a v tomto přehledu zkusíme zrekapitulovat, co jsme zaznamenali nejen v českém fintechu během srpna. Také přineseme několik tipů na zajímavé zahraniční články.

O čem jsme psali

V době prázdnin našich článků nebylo tolik, ale určitě si to v září vynahradíme.

Používání krypta k platbám má zelenou – alespoň to se může zdát po přečtení článku o pilotním projektu Mastercard a Binance v Argentině.

Lze regulovat umělou inteligenci? – na tuto otázku můžete najít odpověď v článku o snahách ve Velké Británii.

Nápad roku 2022 – další ročník této již tradiční soutěže je tady. Už jste se přihlásili?

Jaké digitální technologie změní náš svět? – Gartner přišel se svou predikcí: řada uvedených technologií přímo či nepřímo ovlivňuje fintech, a tak není na škodu se s nimi trochu seznámit. Případně také můžete objevit nějaké nové pojmy.

Fandí Češi umělé inteligenci? – Česká republika má potenciál stát se velmocí v oblasti umělé inteligence, ale jak se k ní staví běžní lidé?

Jaká je finanční gramotnost u nás a jak souvisí s inflací? – Ano, hádáte správně, stále je prostor ke zlepšení.

Co znamená Learn to earn? – Revolut a Polkadot přišli s funkcí, která motivuje ke vzdělávání klientů přímou možností vydělat si trochu virtuálního majetku.

FinGood a FlowPay zahájily spolupráci – v současné době vrcholí období, kdy banky mohutně investovaly do fintechů, a tak trochu začíná období, kdy fintechy stále častěji spolupracují mezi sebou – jedním takovým příkladem je FlowPay, který začali využívat ve FinGoodu k rozšíření nabídky.

RONDA optimalizuje a inovuje – společnost RONDA získává možnost obsluhovat i zahraniční klienty a pokračuje v růstu. K tomu jí má pomoci i napojení na zúčtovací systém Litevské centrální banky CENTROlink.

Investown rozšiřuje nabídku – v investiční platformě Investown se brzy začneme potkávat i s developerskými projekty. To je docela novinka, díky které se projekt dostává do přímé konkurence fintechů, jako je CroFunGo, Upvest a dalších.

Jak může insurtech využívat zdravotní data? – v USA se rozjíždí projekty, které propojují insurtechy, pojišťovny se zdroji zdravotních dat nebo třeba i IoT.

První uhlíková stopa v bankovnictví na Slovensku – Tatra banka a ecolytiq přináší funkcionality spojené s  udržitelností. Třeba se i díky tomu české banky trochu zamyslí nad tímto tématem.

nature
Aaron Burden na Unsplash

Doporučené články

Čas je drahý, a proto jsme pro vás našli tři články, které se týkají fintechu, insurtechu a také budoucnosti nás všech.

Rekordní vedra se stávají normálem – přestože to není na první pohled zřejmé, tak globální změna počasí velmi výrazně ovlivňuje i oblast pojišťovnictví.

Skórování uživatelů na Webu 3.0 – kreditní skóre je něco, co se v tradičním světě Webu 2.0 běžně používá a rozumět tomuto pojmu budou i běžní lidé, ale co je skóre na Webu 3.0?

Všechny vrstvy blockchainu – někteří z vás jistě tuší, že není blockchain jako blockchain, a často slýcháváte pojmy jako L0, L1, L2. Pojďte se v tomto výborném článku ochytřit, jak to tedy vlastně je.

Další doporučené články

Seed Starter ČS uspořádal Silicon Valley Camp

Seed Starter ČS uspořádal Silicon Valley Camp

Seed Starter České spořitelny umožnil několika startupům zúčastnit se v Praze akceleračního programu v kooperaci s odborníky ze společnosti USMAC, která do Silicon...
6. 10. 2022 – Doba čtení: 3 min
Lemonero a GoPay spouští provoz GoPay Financing

Lemonero a GoPay spouští provoz GoPay Financing

Fintech startup Lemonero, poskytovatel embedded financování pro malé a střední e-shopy, ve spolupráci s platební bránou GoPay oficiálně spouští ostrý provoz unikátního financování...
5. 10. 2022 – Doba čtení: 2 min
Flowpay se účastní Future of Finance Accelerator

Flowpay se účastní Future of Finance Accelerator

Flowpay byl jako jediný český fintechový startup vybrán do programu Techstars, jednoho z největších světových akcelerátorů a účastní se ABN AMRO+ Future...
4. 10. 2022 – Doba čtení: 2 min
Září 2022 na FinTechCowboys

Září 2022 na FinTechCowboys

Máme za sebou další měsíc, kdy poměrně malá množina globálních problémů vítězí nad ostatními tématy, ale to vůbec neznamená, že...
3. 10. 2022 – Doba čtení: 3 min
eToro zavádí ukazatel ESG skóre

eToro zavádí ukazatel ESG skóre

eToro, sociální investiční síť, na své platformě představila ESG skóre pro více než 2 700 akcií, které uživatelům umožňuje zohlednit environmentální,...
30. 9. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce