Reklama

Srpen 2022 na FinTechCowboys

1. 9. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: Timon Studler na Unsplash

Ani jsme se nenadáli a letní prázdniny jsou za námi. Těšíme se, co si pro nás fintech nachystal během školního roku, a v tomto přehledu zkusíme zrekapitulovat, co jsme zaznamenali nejen v českém fintechu během srpna. Také přineseme několik tipů na zajímavé zahraniční články.

O čem jsme psali

V době prázdnin našich článků nebylo tolik, ale určitě si to v září vynahradíme.

Používání krypta k platbám má zelenou – alespoň to se může zdát po přečtení článku o pilotním projektu Mastercard a Binance v Argentině.

Lze regulovat umělou inteligenci? – na tuto otázku můžete najít odpověď v článku o snahách ve Velké Británii.

Nápad roku 2022 – další ročník této již tradiční soutěže je tady. Už jste se přihlásili?

Jaké digitální technologie změní náš svět? – Gartner přišel se svou predikcí: řada uvedených technologií přímo či nepřímo ovlivňuje fintech, a tak není na škodu se s nimi trochu seznámit. Případně také můžete objevit nějaké nové pojmy.

Fandí Češi umělé inteligenci? – Česká republika má potenciál stát se velmocí v oblasti umělé inteligence, ale jak se k ní staví běžní lidé?

Jaká je finanční gramotnost u nás a jak souvisí s inflací? – Ano, hádáte správně, stále je prostor ke zlepšení.

Co znamená Learn to earn? – Revolut a Polkadot přišli s funkcí, která motivuje ke vzdělávání klientů přímou možností vydělat si trochu virtuálního majetku.

FinGood a FlowPay zahájily spolupráci – v současné době vrcholí období, kdy banky mohutně investovaly do fintechů, a tak trochu začíná období, kdy fintechy stále častěji spolupracují mezi sebou – jedním takovým příkladem je FlowPay, který začali využívat ve FinGoodu k rozšíření nabídky.

RONDA optimalizuje a inovuje – společnost RONDA získává možnost obsluhovat i zahraniční klienty a pokračuje v růstu. K tomu jí má pomoci i napojení na zúčtovací systém Litevské centrální banky CENTROlink.

Investown rozšiřuje nabídku – v investiční platformě Investown se brzy začneme potkávat i s developerskými projekty. To je docela novinka, díky které se projekt dostává do přímé konkurence fintechů, jako je CroFunGo, Upvest a dalších.

Jak může insurtech využívat zdravotní data? – v USA se rozjíždí projekty, které propojují insurtechy, pojišťovny se zdroji zdravotních dat nebo třeba i IoT.

První uhlíková stopa v bankovnictví na Slovensku – Tatra banka a ecolytiq přináší funkcionality spojené s  udržitelností. Třeba se i díky tomu české banky trochu zamyslí nad tímto tématem.

nature
Aaron Burden na Unsplash

Doporučené články

Čas je drahý, a proto jsme pro vás našli tři články, které se týkají fintechu, insurtechu a také budoucnosti nás všech.

Rekordní vedra se stávají normálem – přestože to není na první pohled zřejmé, tak globální změna počasí velmi výrazně ovlivňuje i oblast pojišťovnictví.

Skórování uživatelů na Webu 3.0 – kreditní skóre je něco, co se v tradičním světě Webu 2.0 běžně používá a rozumět tomuto pojmu budou i běžní lidé, ale co je skóre na Webu 3.0?

Všechny vrstvy blockchainu – někteří z vás jistě tuší, že není blockchain jako blockchain, a často slýcháváte pojmy jako L0, L1, L2. Pojďte se v tomto výborném článku ochytřit, jak to tedy vlastně je.

Další doporučené články

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood, která se specializuje na obchodování s akciemi, pokračuje v expanzi mimo svoji původní oblast a uvádí na trh kreditní kartu s řadou...
8. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce