Reklama

Červenec 2022 na FinTechCowboys

3. 8. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: UEFA

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější novinky předchozího měsíce. Možná že to nejsou takové pecky jako nákup nebo ne-nákup Twitteru, ale zase jich je celá řada z Česka. A pozor, dokonce se nám objevily i další zajímavé startupy a organizace, o kterých vám určitě brzy přineseme detailnější zprávy.

Domácí novinky

Potíže s bydlením může pomoci vyřešit Ownest – ve světě známý model „rent to own“ u nás nově přináší startup Ownest.

Vznikla nová asociace – Česká Insurtech Asociace má zatím pět členů, ale věříme, že se brzy rozšíří.

První klienti mohou investovat s Birdwingo – fintech Birdwingo přešel do další fáze – klienti, kteří se přihlásili do wishlistu, postupně dostávají pozvánku a mohou začít s investicemi.

KB kupuje Enviros – Komerční banka se rozhodla rozšířit své aktivity v oblasti energetického poradenství a stala se stoprocentním vlastníkem české společnosti Enviros.

Flowpay poskytuje krátkodobé a střednědobé úvěry – zakladatel fintechu William Jalloul nám popsal, jak funguje fintech Flowpay.

náhled na Birdwingo. zdroj: redakce

Inspirace ze zahraničí

Starling bank zasponzorovala digitální hru – u příležitosti mistrovství Evropy ve fotbale žen (právě před pár dny ho vyhrála domácí Anglie) připravila Starling bank digitální hru, která umožnila divákům odhadovat průběh jednotlivých utkání.

Stále více bank řeší CBDC – digitální měny států/centrálních bank jsou na vzestupu. Jestli je to dobře nebo ne, nedokážeme hodnotit, ale určitě je to budoucnost. Barclays dokonce na téma CBDC chystá hackathon.

Startup Revuto poskytuje přes NFT předplatné – chorvatský fintech začal nabízet předplatné pro Netflix a Spotify na bázi NFT.

Další způsob platby mobilem – ING, NXP a Samsung přicházejí s novinkou, která umožní posílat platby přímo mezi dvěma telefony, skoro bez aplikace.

V oblasti Webu 3.0 došlo k dalšímu průlomu – mezi W3C standardy se dostala takzvaná decentralizovaná identita, která jednou může nahradit i běžné centralizované identity.

samsung

Z jiných zdrojů

Nadchází soumrak BNPL? – spoustu informací o tomto tématu najdete na czechcrunchi.

BNP Paribas vstupuje do oblasti kryptoměn – banka umožní klientům nakupovat bitcoin a další kryptoměny. Uvidíme, jaké další banky ji budou následovat.

Dnešní přehled fintechových novinek byl krátký a úderný, takže vám naopak přejeme dlouhé a pohodové prázdniny… a fanděte fintechu!

Další doporučené články

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Třetina Američanů si kontroluje denně svůj bankovní zůstatek. V České republice vzhledem k naší náchylnosti k moderním technologiím to může být ještě větší...
12. 7. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora