Reklama

Komerční banka přivede do Prahy Bankathon – už na konci září

27. 8. 2019 – | Doba čtení: 3 min

Už na konci září (24. – 26. 9. 2019) proběhne v pražské Galerii Mánes v pořadí už sedmý ročník Bankathonu. Významná fintechová akce přinese témata jako otevřené bankovnictví a PSD2 a možnosti, které to přinese bankám i fintechům. Spolupořadatelem vrcholné události otevřeného bankovnictví letošního roku se stala Komerční banka, a právě jejího lídra pro Open Banking, Martina Sládečka, jsme se zeptali na pár otázek.

Martine, můžeš nám říct něco o tom, kde se tato myšlenka zrodila?

Již několik let jsem pravidelným návštěvníkem Bankathonu a vždy jsem si akci maximálně užil. Mojí hlavní misí je posouvat spolupráci mezi bankami a fintechy v oblasti otevřeného bankovnictví a Bankathon do této strategie nádherně zapadá. V loňském roce jsem se dohodl s generálním ředitelem společnosti FIGO, André Bajoratem, na tom, že společně přineseme tento největší evropský bankovní hackathon do České republiky.

Banky u nás jsou průkopníky otevřeného bankovnictví v celé Evropě a nás baví stále více prohlubovat partnerství a spolupráci mezi nimi a fintechy. A přesně o tom Bankathon je. Termín se pak zvolil zcela záměrně – od 14. září se PSD2 povinně dotkne každé banky v celé Evropě.

Martin Sládeček, Lídr Open Banking v Komerční bance

Hackhaton je naplánován na dva dny. Na co všechno se účastníci můžou těšit? Bude na programu i něco jiného než „hackování“?

Soutěžní týmy se mohou těšit na špičkovou soutěž ve svém oboru digitálních inovací a na to, že svými příběhy a inovacemi, které mě vždy moc baví, v rámci finálového večera ohromí všechny návštěvníky. Dále chystáme panelové diskuze s velice zajímavými a inspirativními hosty.

Už samotný název Bankathon předurčuje, na co vlastně bude zaměřen. Máte už vybrané oblasti/témata? Anebo účastníkům umožníte vybrat si jakéhokoliv téma související s bankovnictvím?

Každý z hlavních partnerů Bankathonu má možnost určit svoji soutěžní kategorii a její téma. Soutěžící si pak budou volit mezi těmito kategoriemi a budou mít k dispozici nejrůznější API, které při stavbě svého nápadu budou moci využít. 

Kdo bude posouvat výsledné produkty?

Aktuálně s hlavními partnery akce řešíme nejrůznější formy podpory, kterou bychom rádi poskytli výhercům a pomohli jim tak jejich ideu představit špičkám ve svém oboru, posunout ji na úroveň profesionální služby nebo produktu a dát jí tak formu zavedené technologické platformy.

Proč by se podle tebe měli lidé Bankathonu zúčastnit?

Bankathon není jako ostatní fintechové hackathony. Díky zapojení všech klíčových stran v oboru mohou účastníci osobně zažít, jak otevřené bankovnictví, PSD2 a bankovní i nebankovní API služby mění zavedenou hru. Je opravdu inspirující, za jak krátkou dobu se zrodí tak úžasné nápady, které se z papíru zhmotní do fungující reality. Člověk si pak uvědomí, jak hrozně rychle se dá v porovnání s běžným fungováním ve velkých korporacích vyvinout nový produkt či služba.

Bankathon je jedna z výborných příležitostí, jak se inspirovat, doplnit si své „backlogy“ o zajímavá témata, potkat se s lidmi napříč obory a zažít show v podobě prezentace finálových hacků, kterou každému rozhodně doporučuji. Kromě samotného zážitku z prezentace soutěžních týmů se lidé mohou těšit na zajímavé hosty z řad našich partnerů. Akce se koná pod záštitou České bankovní asociace, Evropské bankovní federace a České fintech asociace.

Co si od celé akce slibuje Komerční banka? Proč se vůbec zapojila?

Bankathon ztělesňuje naši vizi v rámci otevřeného bankovnictví – nadšení, agilitu, inovace a spolupráci mezi bankami a fintechy. Přesně proto jsme se stali nejen diamantovým partnerem, ale hlavně také spoluorganizátorem letošního Bankathonu. Komerční banka je lídrem v oblasti otevřeného bankovnictví a chce svým klientům přinášet nové zážitky, služby a produkty, které jim zpříjemní a usnadní každodenní život, ať už jsou klientem oni sami nebo jejich firma. A právě takové se mohou zrodit v září na pražském Bankathonu. 

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na viděnou v září.

Další doporučené články

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Když se podíváme na první rozhovor, který jsme před několika lety dělali se začínajícím startupem Investown, zjistíme, že reálně se...
7. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min
Halving podle 2Bminer – rozhovor

Halving podle 2Bminer – rozhovor

Nezadržitelně se blíží další bitcoin halving, a proto jsme se spojili s těmi nejpovolanějšími a zjišťovali, jaký podle nich nastane další vývoj. Za...
25. 1. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce