Reklama

Květen 2020 na FintechCowboys

31. 5. 2020 – | Doba čtení: 2 min

spaceX

Končí nám další měsíc ve znamení koronaviru. Kryptoměnám dominovalo půlení odměny pro těžaře Bitcoinu, e-komerce nejspíš spolupráce Facebooku s Shopify; a z nadpozemského úhlu pohledu vítězí SpaceX a jejich první let s lidskou posádkou. Pojďte si s námi připomenout a shrnout témata, o kterých jsme v květnu psali.

Téma měsíce: insurtech jede

V květnu jsme se trochu více věnovali insurtechu, protože očekáváme, že díky koronaviru se toto odvětví trochu pochlapí a uvidíme víc a víc insurtechových „Revolutů“.

Insurtech Alan získal peníze na expanzi po Evropě – francouzský insurtech si dal za cíl do pěti let působit ve všech zemích Evropy.

O kyberpojištění – možná jako soukromá osoba se o kyberpojištění nezajímáte, ale každá firma by se tomuto tématu měla pověnovat, protože kyberzločin je bohužel na vzestupu.

Články z ČR

Rozhovor s iSmlouvou – digitální podepisovaní je jeden z projektů, kterému opravdu fandíme, protože se s ním konečně vyhrabeme z počítačového pravěku :).

WeAre summit – první virtuální konference věnovaná startupům. Navíc s čekými organizátory. Kdo se zúčastnil, ví, že neproběhla bez potíží, ale nějak se začít musí a virtuální realita je každým dnem o kousek lepší 🙂

Zia2020 – nejoblíbenější české start-upy – Zonky odhalilo výsledky své startupové soutěže, takže můžete pogratulovat všem medailistům, hlavně těm fintechovým!

Články ze světa

To nejlepší z britského fintechu – část 2 – tentokrát jsme se podívali na jeden insurtech a tři fintechy. Zego, Habito, Everledger a Jaja Finance.

N26 v USA – některé z hlavních evropských challenger bank se snaží získat dobrou pozici na US trhu, ale zatím se to nedaří zcela podle plánů. Konkurence je silná a koronavirus tomu nepomáhá.

Ze světa kryptoměn

Kryptoměnový účet s úrokem – německá challenger banka Bitwala začala nabízet kryptoměnové účty. A pozor – dokonce je chce velmi nadstandardně úročit.

J.P.Morgan koketuje s kryptem – jsou to asi tři roky, kdy čelní představitelé J.P.Morgan ani nemohli přijít kryptoměnám na jméno, ale situace se začíná měnit.

Co se nám líbilo jinde

Startup report 2019-2020 – unikátní vyzkumnický počin, který vám odhalí silné i slabé stránky českých startupů. Přátelé fintechu a startupů obecně, toto je must-have čtení! A zcela zdarma, jen za email.

eToro – investiční platforma eToro dosáhla 13 milionů uživatelů. Chystáme o tomto „fenoménu“ recenci (v první půlce června si ji budete moci přečíst 🙂

Portugalské fintechy – o některých zemích na našem webu moc nepíšeme, ale tak se alespoň můžete podívat, co všechno se u nich děje.

Real nebo Unreal – pokud jste se nezúčastnili VR summitu, ale třeba hrajete počítačové hry, zajisté se můžete těšit na nové VR a grafické technologie.

Jak na UX – user experience má svojí vlastní teorii, kterou nechme raději odborníkům, ale o některých základech se dozvíte v tomto blogovém článku.

A to je přátelé shrnutí našich květnových článků a pár doporučení z jiných zdrojů, ale teď už můžeme směle pokračovat k lepším, doufejme klidnějším zítřkům!

Sledujte nás, sdílejte, přeposílejte a fintechujte.

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora