Reklama

Květen 2020 na FintechCowboys

31. 5. 2020 – | Doba čtení: 2 min

spaceX

Končí nám další měsíc ve znamení koronaviru. Kryptoměnám dominovalo půlení odměny pro těžaře Bitcoinu, e-komerce nejspíš spolupráce Facebooku s Shopify; a z nadpozemského úhlu pohledu vítězí SpaceX a jejich první let s lidskou posádkou. Pojďte si s námi připomenout a shrnout témata, o kterých jsme v květnu psali.

Téma měsíce: insurtech jede

V květnu jsme se trochu více věnovali insurtechu, protože očekáváme, že díky koronaviru se toto odvětví trochu pochlapí a uvidíme víc a víc insurtechových „Revolutů“.

Insurtech Alan získal peníze na expanzi po Evropě – francouzský insurtech si dal za cíl do pěti let působit ve všech zemích Evropy.

O kyberpojištění – možná jako soukromá osoba se o kyberpojištění nezajímáte, ale každá firma by se tomuto tématu měla pověnovat, protože kyberzločin je bohužel na vzestupu.

Články z ČR

Rozhovor s iSmlouvou – digitální podepisovaní je jeden z projektů, kterému opravdu fandíme, protože se s ním konečně vyhrabeme z počítačového pravěku :).

WeAre summit – první virtuální konference věnovaná startupům. Navíc s čekými organizátory. Kdo se zúčastnil, ví, že neproběhla bez potíží, ale nějak se začít musí a virtuální realita je každým dnem o kousek lepší 🙂

Zia2020 – nejoblíbenější české start-upy – Zonky odhalilo výsledky své startupové soutěže, takže můžete pogratulovat všem medailistům, hlavně těm fintechovým!

Články ze světa

To nejlepší z britského fintechu – část 2 – tentokrát jsme se podívali na jeden insurtech a tři fintechy. Zego, Habito, Everledger a Jaja Finance.

N26 v USA – některé z hlavních evropských challenger bank se snaží získat dobrou pozici na US trhu, ale zatím se to nedaří zcela podle plánů. Konkurence je silná a koronavirus tomu nepomáhá.

Ze světa kryptoměn

Kryptoměnový účet s úrokem – německá challenger banka Bitwala začala nabízet kryptoměnové účty. A pozor – dokonce je chce velmi nadstandardně úročit.

J.P.Morgan koketuje s kryptem – jsou to asi tři roky, kdy čelní představitelé J.P.Morgan ani nemohli přijít kryptoměnám na jméno, ale situace se začíná měnit.

Co se nám líbilo jinde

Startup report 2019-2020 – unikátní vyzkumnický počin, který vám odhalí silné i slabé stránky českých startupů. Přátelé fintechu a startupů obecně, toto je must-have čtení! A zcela zdarma, jen za email.

eToro – investiční platforma eToro dosáhla 13 milionů uživatelů. Chystáme o tomto „fenoménu“ recenci (v první půlce června si ji budete moci přečíst 🙂

Portugalské fintechy – o některých zemích na našem webu moc nepíšeme, ale tak se alespoň můžete podívat, co všechno se u nich děje.

Real nebo Unreal – pokud jste se nezúčastnili VR summitu, ale třeba hrajete počítačové hry, zajisté se můžete těšit na nové VR a grafické technologie.

Jak na UX – user experience má svojí vlastní teorii, kterou nechme raději odborníkům, ale o některých základech se dozvíte v tomto blogovém článku.

A to je přátelé shrnutí našich květnových článků a pár doporučení z jiných zdrojů, ale teď už můžeme směle pokračovat k lepším, doufejme klidnějším zítřkům!

Sledujte nás, sdílejte, přeposílejte a fintechujte.

Další doporučené články

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Třetina Američanů si kontroluje denně svůj bankovní zůstatek. V České republice vzhledem k naší náchylnosti k moderním technologiím to může být ještě větší...
12. 7. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora