Reklama

Leden 2023 na FinTech Cowboys

2. 2. 2023 – | Doba čtení: 3 min

zima
Zdroj: ian schneider na unsplash.com

Ať už jste zvolili Petra nebo Pavla, pokud právě teď volíte FinTech Cowboys, určitě nemůžete zvolit špatně. Uplynulý měsíc byl dost atypický, nejenom nadprůměrnou teplotou, ale i poněkud jiskřivou atmosférou ve společnosti. Naštěstí český i světový fintech šlape dál a nyní máte příležitost si připomenout všechny novinky, o kterých jsme psali.

Kryptověci a blockchain

Co je NFT washtrading? – pokaždé když ve světě financí Uslyšíte anglické slůvko „wash“, je třeba se mít na pozoru. Jak umělé navyšování cen NFT v praxi funguje, se dozvíte v našem článku. Pro začátečníky i pokročilé obchodníky s NFT je to pojem, který musí chápat v plném rozsahu.

Kryptoměnoví těžaři krachují – zvyšující se ceny energií a naopak klesající kurz kryptoměn vůči dolaru způsobují, že těžařským firmám klesají zisky a některé se dokonce ocitly na hraně bankrotu.

Umělci na blockchainu – Mastercard připravuje pro umělce v oblasti hudebního průmyslu akcelerátor, který vybraným zájemcům pomůže zahájit digitální kariéru na webu 3 pomocí blockchainu Polygon.

Víte kolik alternativních kryptoměn umře během pár let? – kritici krypta budou mít z našeho článku radost, protože opravdu většina altcoinů jsou nesmysly určené k záhubě. Ale to nic nemění na tom, že ty zbylé jako BTC či ETH nemůžou zahýbat budoucností.

NASA

Insurtech a pojišťovny

Recenze: pojištění proti výpadku příjmů od Simplea – vyzkoušeli jsme, jak se digitálně sjednává pojištění, které možná tolik neznáte, ale kdo z nás si může být jistý, že by se mu nehodilo?

InsurTech, Neo Insurance a Open Insurance v kostce – v článku od České Insurtech Asociace si můžete procvičit nějaká nová slovní spojení. Možná se vám budou hodit v kariéře a možná to jsou slepé vývojové větve, ale to se teprve ukáže.

Hotovost a bezhotovost

Trendy v platbách pro rok 2023 – obohacené platby, vnořené platby, rozložené platby a další způsoby v placení okomentoval Richard Kotrlík, šéf fintechu Skip Pay. Jenom tedy o platbách v hotovosti se toho moc v článku nedozvíte.

Nevidomí u bankomatu – bulharská Fibank nabízí svým uživatelům se zrakovým omezením možnost hlasového rozhraní u bankomatů.

Vyhýbají se podvodníci neo bankám? – pro někoho je to možná překvapivé, ale právě naopak. Moderní digitální banky mají stále slabinu v ověřování identity, a proto se stávají terčem sofistikovaných podvodů a hackerských útoků.

money
annie spratt na unsplash.com

Eko koutek

Our Roadmap to Net Zero – to je název ambiciózního programu Danske bank, který banka nedávno představila. Hlavním cílem je přiblížit se k uhlíkové neutralitě napříč zákaznickými segmenty v konkrétní výši a konkrétních termínech.

Global Climate Business Unit – nadnárodní pojišťovna Chubb se rozhodla spojit klimatické aktivity pod jednotné řízení. Ano, šéfové velkých pojišťoven se v příštích letech nebudou nudit, protože podobné kroky budou řešit všichni.

2022 a 2023

Jaký byl minulý rok z pohledu KB SmartSolutions? – Roger, Upvest, Lemonero a další fintechy dnes spadají do portfolia startupů, které rozšiřují portfolio produktů KB. Jaký byl loňský rok a co chystají na ten letošní, se dozvíte v našem článku.

Startupový a investorský průzkum od DEPO Ventures – podpořte tento unikátní průzkum, který mapuje zejména české investiční prostředí a bariéry lidí, kteří zatím do startupů neinvestují.

Přátelé fintechu, to je pro leden všechno, ale rok začíná a pořádné pecky teprve určitě přijdou, takže nás sledujte a třeba nám i písněte na twitteru (ano, ta síť stále žije 🙂 )

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

Barbora Vrátilová

Další články autora