Reklama

Říjen 2022 na FinTechCowboys

1. 11. 2022 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: bekir donmez na unsplash.com

Sociálními sítěmi stále ještě rezonuje nástup Elona Muska do Twitteru, ale i ve světě fintechu se toho v minulém měsíci událo hodně. Opět o sobě dávají vědět projekty webu 3, ale i klasické fintechy postupně oznamují inovace, novinky v produktech i v nabídce. Jenom recept proti inflaci stále ještě nikdo nevymyslel. Pojďme si shrnout, o čem jsme v říjnu psali.

Série článků o webu 3

V naší nepravidelné sérii jsme připravili několik článků o webu 3, jeho teoretickém i praktickém využití a několika informacích, jak se vyvíjí legislativa, regulace a celkově právní prostředí, protože zde se hraje o budoucnost celé technologie blockchainu a navázaných případů užití.

Novinky z domova

Silicon Valley Camp od Seed Starteru – Seed Starter České spořitelny, VISA, Unicorn Attacks a odborníci ze společnosti USMAC uskutečnili v Praze akcelerační program. Získali jsme exkluzivní komentář a popis zážitků od některých českých fintechů (Tuito, Investown, CCFRwflow.com a PalmApp).

Flowpay se účastní prestižního akcelerátoru od ABN Amro – Flowpay byl jako jediný český fintechový startup vybrán do programu Techstars, jednoho z největších světových akcelerátorů.

Birdwingo plně v provozu – již několikrát jsme informovali, že investiční platforma Birdwingo je venku, ale tentokrát nejde o žádnou testovací, uzavřenou nebo pilotní verzi. Tentokrát je to už pro všechny 🙂

Přežijí Češi zimu? – touto otázkou se zabýval exkluzivní průzkum od Partners. My pevně věříme, že zimu přežijeme, ale současná situace samozřejmě ovlivňuje lidi i fintechovou scénu a uvidíme, jestli nedojde k nějakému pročištění trhu.

Photo by Matthew Henry on Unsplash

Jak se mění hypoteční trh? – vzhledem k úrokovým sazbám probíhá na trhu s hypotékami malá velká revoluce, co platilo včera (před rokem), je dnes úplně jinak.

Můžeme věřit dluhopisům? – v komentáři od fintechu Dluhopisomat se podíváme na pár pravidel, která je dobré dodržovat, než se pustíme do investování do dluhopisů.

Lemonero a GoPay – dva české fintechy spustily unikátní financování pro e-shopy pojmenované GoPay Financing.

Fintech Tatum získal investici ve výši jedné miliardy korun – stane se Tatum prvním jednorožcem mezi českými fintechy?

NFT projekty hledají reálnou hodnotu – majitelé fintechu NFTScoring předkládají jasný názor, že ne všechny NFT projekty přinášejí opravdovou hodnotu a že přežijí jen ty opravdu kvalitní.

Novinky za světa

Google začíná šlapat do blockchainu – jedna z nových aktivit Googlu je, že služby Google Cloud půjde díky Coinbase platit kryptoměnami.

Munich Re opouští ropné i plynové projekty – v posledních dvou letech řada velkých institucí ohlásila, že přestane podporovat projekty spojené s uhlím, ale největší zajišťovna tento blacklist rozšířila i o ropné a plynové projekty a společnosti.

Jak investují ženy? – na tuto otázku odpovídá průzkum GOBankingRates mezi více než 1 000 ženami ve věku od 18 do 65 let žijícími v USA. A není vůbec překvapivé, že se chovají jinak než muži.

Doporučené články z dalších zdrojů

Google nabízí přístup k blockchainovým nodům – zdá se, že společnost Google vstupuje do oblasti blockchainu opravdu na plné pecky.

Ransomware stále hrozí – Bílý dům hostí speciální setkání zástupců 37 zemí, kde se bude diskutovat téma ransomware. A tak trochu se to dotkne i kryptoměn.

A to je pro tentokrát vše. Fanděte fintechu a sledujte nás třeba na twitteru.

Další doporučené články

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

InvestNight, která se koná 6. března 2024, letos slibuje pokrýt spoustu témat od nejnovějších trendů v oblasti tradičních a alternativních investic, optimalizace daní...
22. 2. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Banky proti neobankám

Banky proti neobankám

Podle nedávného průzkumu společnosti Temenos mezi 300 bankami napříč celým světem se za největší konkurenty, zejména v Evropě, tradiční banky považují...
19. 2. 2024 – Doba čtení: 1 min

Barbora Vrátilová

Další články autora