Reklama

Srpen 2021 na FinTechCowboys

2. 9. 2021 – | Doba čtení: 3 min

Zdroj: Eric Prouzet na Unsplash

V srpnu se opět začal nadechovat bitcoin a s ním i celý svět kryptoměn, takže určitě nemůžeme mluvit o okurkové sezoně. Nový a ekologičtější oblíbenec v krypto-světě Cardano dokonce dosáhl „all time high“. V našem českém rybníčku je největší novinkou to, že Zonky mění způsob investování, ale o tom jste se mohli dočíst všude. Pojďte si připomenout informace a novinky, které třeba jinde nenajdete. Měli jsme i několik zajímavých rozhovorů, které stojí za přečtení, pokud jste je ještě neviděli. 🙂

Rozhovory a žhavá témata z ČR

finGood roste – Vítek Endler, CEO finGoodu, nám prozradil, jak je to se získanou investiční injekcí, a jaké má fintech cíle na příští dva roky. A jsou to skutečně ambiciózní čísla!

Fondee oznámilo další investici – také Fondee získalo peníze na další rozvoj a růst týmu a kromě jiného změnilo svého brokera, kterým je nově J&T.

Jak na cashflow – jednou z fintechových kategorií jsou i chytré nástroje pro firemní finance, ale v našem článku se dozvíte, že cashflow není jen o nástrojích, ale i o jejich chytrém používání 🙂

Bondster má sekundární trh – autoinvest a sekundární trh jsou dvě funkcionality, které většina investorů požaduje, a Bondster nyní už má obě dvě.

Průzkum o inovacích – v tomto článku se dozvíte, jak se Češi staví k inovacím, které frčí ve světě, ale u nás ještě plně nevyužily svůj potenciál.

Tankovací karty jsou s dobou – platební karty nejsou jediná možnost, jak zaplatit u  čerpacích stanic a používání tzv. tankovacích karet stále roste.

Novinky ze světa platebních karet – magnetický proužek končí, wellness karta začíná a recyklovatelné karty jsou na vzestupu – to je souhrn tří novinek z oblasti fyzických platebních karet.

Equa inovuje – Equa banka je jedna z prvních, která umožňuje k příjemcům plateb přidávat fotografie. Orientace v bankovnictví a personalizace se tak dostává na jiný level.

Zdroj: Count Chris na Unsplash

Něco málo z insurtechu

Pillow roste – insurtech Pillow ve svém hlavním pojištění významně roste a tak můžeme říct, že Češi přichází na chuť pojištění za kilometry. Vzhledem k tomu, že Pillow začíná i s jinými typy pojistek, bude zajímavé sledovat reakci ostatních pojišťoven.

O telematice a bezpečnější jízdě – zatímco v ČR se v souvislosti s inovacemi v autopojištění mluví o naježděných kilometrech, jsou země, kde jsou ještě o krok dál a oceňují tam také bezpečnější jízdu.

auto
Zdroj: Sven D na unsplash.com

Světový fintech

Klarna kupuje jiné společnosti – švédská společnost Klarna je největší evropský fintech a začíná se orientovat na akvizice, které jí mohou v některých oblastech přinést růst a v některých udržet pozice. Takže můžeme odhadovat, že další souboj fintechů nastane v oblasti monetizace dat, marketingu, remarketingu a sociálních sítích.

Sociální bankovnictví – britský fintech Kroo chce přijít s bankou, která bude podporovat skupinové finance (rodinu či kolektiv), pro které používají pojem sociálního bankovnictví.

Amazon se chystá na bitcoin – možná již letošní rok půjde na nákupech u Amazonu platit bitcoinem. Ale tak trochu můžeme předpokládat, že k nám taková věc dorazí se zpožděním.

Plaid zneužil data uživatelů – jeden z největších světových fintechů zažívá v posledních měsících slušné turbulence. Poslední novinka říká, že vyplatí tučné penále 58 milionu dolarů svým uživatelům. Bohužel je jich tolik, že každý z nich dostane maximálně 60 centů.

hologram
Zdroj: 849356 na Pixabay

Další novinky

Zonky opouští klasické manuální investování a přechází plně na autoinvest, který je v jejich podání možný od částky deset tisíc korun a jmenuje se Zonky Rentier. Jak ukazují zkušenosti i z jiných fintechů, drobnému investování se nikdo nechce příliš věnovat, takže to je jednoznačně správný krok.

Podle agentury Reuters je pravděpodobné, že se největší challenger banka Nubank chystá na IPO. Aktuální hodnota firmy se odhaduje na 55 miliard dolarů a v latinskoamerickém regionu banka stále úspěšně roste. Jen pro představu Revolut je dnes na hodnotě asi 33 miliard.

Facebook se stále se svojí digitální měnou potýká s regulatorními problémy. Mění názvy a informace z jejich strany jsou poměrně těžko stravitelné. David Marcus, šéf Facebook Financial a člen boardu Diem Asociace (což je nyní organizace, která projekt digitální měny zastřešuje), nyní na svém blogu prohlásil, že Novi Digital Wallet je připrava k používání. Tak se moc těšíme, jak změní svět platebních systémů, protože celý projekt této digitální měny je zaměřen na skoro dvě miliardy lidí, kteří zatím nemají banku. Tak doufejme, že alespoň část z nich má telefon 🙂

Zdroj: tiskové zprávy a fintechcowboys.cz 🙂

Další doporučené články

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood, která se specializuje na obchodování s akciemi, pokračuje v expanzi mimo svoji původní oblast a uvádí na trh kreditní kartu s řadou...
8. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora