Reklama

FintechCowboys, 8 nejlepších článků za rok 2016

30. 12. 2016 – | Doba čtení: 3 min

Konec roku se neúprosně blíží a poslední dny už tradičně patří rekapitulaci. I my využijeme této příležitosti a ještě jednou se podíváme na to nejzajímavější, co se objevilo na stránkách magazínu FintechCowboys v roce 2016.

1.Česko a jeho fintech scéna – TÉMA

Celosvětové investice do fintech sektoru v roce 2015 dosáhly sumy převyšující 19 miliard dolarů , což je přibližně  o 58 % více, než tomu bylo v roce 2014. Článek měl vnést trochu světla do české fintech scény. Hledali jsme odpovědi na základní otázky a vytyčili si prostor i zajímavé hráče, které je záhodno sledovat… celý článek.

Česko a jeho FinTech scéna

2.Friends24 Už nemusíte znát čísla bankovních účtů – RECENZE

Jednou z prvních aplikací, na kterou jsme se rozhodli napsat recenzi, byla Friends24. Důvodem bylo i to, že tato aplikace v praxi boří všechny mýty o tom, že s inovativními produkty a službami přicházejí pouze start-upy. Česká spořitelna dlouhodobě ukazuje, že i bankovní dinosaurus má na poli fintechu co nabídnout. Držíme palce a budeme vás pozorně sledovat… celý článek.

Friends24, již nemusíte znát čísla bankovních účtů

3.Investujeme se Zonky aneb zebra v akci – RECENZE

Zonky, to je jeden z mediálně nejvýraznějších fintechových projektů u nás. Jeho „zebru“ a slogan „lidé půjčují lidem“ znají z televizní reklamy snad všichni. A i díky nim je dnes tato oblast podnikání, P2P půjčky, známa už i široké veřejnosti. Férový přístup, lidská komunikace a až neuvěřitelně efektivní systém řízení rizik jednoznačně stojí za pozornost… celý článek.

Investujeme se Zonky

4.Jak moc chytrá je peněženka Wallet od BudgetBakers? – RECENZE

Existuje mnoho způsobů, jak zaznamenávat pohyby peněz v domácnosti. Pokud však hledáte aplikaci a ještě k tomu z českého prostředí, není možné nevybrat Wallet od BudgetBakers. Jedná se o jednu z nejstahovanějších aplikací pro evidenci příjmů a výdajů na světě. A věřte, že právem… celý článek.

Wallet od Budgetbakers

5.Je Twisto skutečně jednoduchá odložená platba? – RECENZE

Twisto, Twisto, Twisto je ta nejpohodlnější možnost, jak si pořídit věci, služby i zážitky, aniž byste za ně museli platit hned. Prostě jedním klikem objednáte a za zboží zaplatíte až po jeho doručení. Geniální. Proč dnes vůbec ještě používat už tak archaickou dobírku?!… celý článek.

Twisto, jednoduchá odložená platba

6.O bankovní budoucnosti technologie blockchain, těžbě bitcoinů a jeho spojení s terorizmem ale i o českých bankách nemilujících kryptoměny – ROZHOVOR

Všem forexovým spekulantům tento rok bitcoin naprosto vypálil rybník. Takové zhodnocení, jaké zažil bitcoin v roce 2016, už asi hned tak neuvidíme. I když prognózy mluví jinak. Jaká jsou specifika této měny, jaká je její budoucnost, ale i mnoho dalšího se dozvíte v rozhovoru „O bitcoinu“ s Karelem Fillnerem… celý článek.

Bitcoin, rozhovor s Karel Fillner

7.Trendy ve FinTechu – chatovací boti – TÉMA

Na konci roku jsme zavedli novou rubriku s názvem FintechTrendy. Jejím cílem je přinášet, diskutovat a společně objevovat měsíc co měsíc nová zajímavá témata. První vlaštovkou jsou chatboti. Chatbot je služba, která komunikuje s uživatelem a odpovídá na jeho dotazy. Výběr odpovědí je řízen sadou naprogramovaných pravidel anebo umělou inteligencí. Horké téma pro příští rok… celý článek.

Fintech trendy, chatovací boti

8.10 fintech knih, které musíte přečíst – TÉMA

Konec roku patří nejen sumarizaci, ale i inspiraci. I proto jsme přinesli tipy na ty nejzajímavější knižní tituly, které, doufáme, potěší každého fintechového nadšence. Knihy jsme vybírali tak, aby obsáhly různé oblasti fintech a přinesly komplexní pohled na to, co se děje v současném digitálním světě… celý článek.

Fintech knihy, které musíte přečíst

Dotazy, postřehy a připomínky pište na náš učet na twitteru @fintechcowboys. Budeme se těšit.

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce