Reklama

Říjen 2023 na FinTechCowboys

3. 11. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: maximalfocus na unsplash

Skončila už kryptozima, nebo ne? To je otázka, na kterou ještě nemáme jednoznačnou odpověď, ale startupy, které aktuálně chodí pro investice, nyní zažívají investiční zimu, jaká tu dlouho nebyla. Peníze jsou dražší, investoři obezřetnější a velké ochlazení sledujeme i u fintechů, které investici úplně nepotřebují. Jak se říká, kdo šetří má za tři. Kdo má AI, má nejspíš ještě víc. Pojďme si připomenout novinky z uplynulého měsíce.

Naše články a rozhovory

Superapka – Západ versus Východ – jak se liší přístup dvou fintechových světů a jaké překážky by musely překonat západní aplikace, aby se staly tak univerzální jako čínský Big Brother WeChat.

Up není jen o stravenkách – se Stéphanem Nicolettim jsme si povídali o fintechu Up, co všechno jejich mobilní aplikace umí, jak mění zvyky uživatelů a způsoby placení.

Jak spolupracovat s FinTech Hubem – druhá část rozhovoru s Honzou Purkrábkem přináší praktický náhled do FinTech Hubu. Pokud potřebujete pomoc se svým startupem, může to být pro vás skvělá volba.

Fintechová mapa už má 140 – ne, nejedná se o věk, ale o počet fintechů, které aktuálně na přehledu máme.

Z domova i ze světa

Nová banka v ČR – první rozhovor s Partners o chystané nové bance jsme měli před dvěma a půl lety. Jestli tam už teď náhodou není úplně jiný tým, to nevíme, ale jejich banka/bankovnictví je skutečně za dveřmi. Byli bychom moc rádi, kdyby se povedlo, protože ostatní banky, to je spíš taková nuda nuda šeď.

Auto za bitcoin? – pozor nemluvíme o Tesle, ale o Ferrari, takže jestli stále vlastníte pár desítek bitcoinů, za které jste dali před X lety 100 dolarů, tak třeba teď by se za ně dalo pořídit červené autíčko.

Jak pojistit důchodce – řidiče? – na tuto otázku našel odpověď startup Mind Foundry a celá finta není ani žádné velké tajemství. Prostě řidiče sledují a nechávají pracovat a rozhodovat AI.

eToro chystá investice do web 3 společností – investiční platformy neustále rozšiřují nabídku do moderních oblastí. eToro tentokrát zacílilo na snadné investování do webu 3 – konkrétně bitcoinu, etherea, DeFi a metaversa.

Ownest přináší alternativu k hypotékám – fintech Ownest nabízí klientům model rent-to-own, který může lidem přiblížit vlastní bydlení i jinak, než jak to nabízí klasická hypotéka.

Digitální účtenka má pracovní skupinu – o některých nápadech je třeba nejdřív pořádně mluvit, trochu je namyslet, zalobbovat a pak posunout do reálného života. Digi-účtenka může být něco, co uleví nejen životnímu prostředí.

Jak začít podnikat v kryptu? – odpověď na tuto otázku a řadu právních aspektů blockchainu vám pomůže řešit nový web Incorponation.


A to je vše, přátelé a příznivci fintechu, psali jsme i o dalších novinkách například o Krakenu, Curve nebo soutěži Insurtech a Fintech roku, ale to vše určitě víte, jestli nás sledujete pravidelně 🙂

Další doporučené články

Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min
Benefitní byznys startupům nepřeje

Benefitní byznys startupům nepřeje

Benefitní byznys v Česku a na Slovensku je vysoce konkurenční prostředí. Své o tom ví i slovenský Up, který je na domácím trhu jedničkou...
2. 4. 2024 – Doba čtení: 2 min
Tipsport vstupuje do světa kryptoměn

Tipsport vstupuje do světa kryptoměn

Tipsport nově umožňuje svým klientům obchodovat kryptoměny. V současnosti mají registrovaní klienti Tipsportu a Chance možnost prostřednictvím elektronické peněženky Pluso fungující na...
27. 3. 2024 – Doba čtení: 2 min

Barbora Vrátilová

Další články autora