Srpen 2020 na FinTechCowboys

1. 9. 2020 – | Doba čtení: 3 min

epic games

Představte si, že vytvoříte aplikaci, která je nejúspěšnější ve svém oboru. Má 350 milionů uživatelů, ale bohužel běží na mobilních telefonech a Apple a Google chtějí 30% z vašich příjmů. Není to drzost? Je to drzost. Ale taková jsou pravidla. Status quo posledních let. Společnost Epic Games, možná největší odvážlivec poslední doby tak přišla o svůj vývojářský účet u Apple. Ale v srpnu se toho událo mnohem víc a pojďme si jednotlivé příspěvky na našem webu připomenout.

Hlavní témata

Válka bigtechů o poplatky – aneb, jak bojuje Fortnite a Facebook na jedné straně s Apple a Google na straně druhé. Ano o tomto tématu se píše hodně, ale málokdo chápe, že se to týká všech tvůrců mobilních aplikací.

Revolut aneb ztráta, které se musí konkurence bát – challenger banka Revolut je ve ztrátě, ale protože banka stále roste, tak by se tradiční banky měly stále mít na pozoru.

Jak na kybernetické vydírání – tento článek pomůže všem začínajícím kyberzločincům. Takže dejte si na ně všichni pozor!

V čem se liší Bitcoin a Ethereum – tentokrát to není článek o konkrétní kryptoměnové aplikaci, ale pokusili jsme se shrnout základní vlastnosti těchto nejvýznamnějších kryptoměn.

eko

Trocha ekologie

Allium – zelené půjčky – slyšeli jste někdy o společnosti, co se specializuje na eko-půjčky? Pokud ne, zjistěte si něco málo o společnosti Allium.

Zelené bankovnictví – Deutsche bank zkouší koncept zeleného bankovnictví a my doufáme, že se z fáze prototypování dostanou do fáze reálné aplikace.

Mastercard chce vyrábět udržitelné karty – přesněji řečeno karty z ekologicky šetrného, recyklovatelného materiálu. Ano máte pravdu, první nejsou, ale stejně tuto aktivitu chválíme.

upvest

Z domácích luhů a hájů

Upvest – o crowdfundingových investicích, rizicích a tak trochu i o koronaviru jsme si povídali s dalším českým startupem, který nám tentokrát představil jeho CEO David Musil.

Investee – pokud se chcete dozvědět víc o investování, pak je tu tento speciální kurz.

Zahraniční zpravodajství

Samsung spolupracuje s Curve – tito dva významní hráči přináší další novinku ve světě plateb kartou na mobilech.

Kompenzace za zpoždění letadla – normálně dostanete za zpoždění letadla kompenzaci až od tří hodin. Ale bulharský startup Colibra to umí už od jedné hodiny a dokonce v Bitcoinech. Tak to už je fakt inovace.

Amazon proniká do insurtechu – zatím sice jenom v Indii, ale pozor v atlasu světa je Indie od Evropy vzdálená jenom jednu stránku 🙂

BBVA zkouší bezkontaktní bankomaty – španělská BBVA chrlí jednu technologickou novinku za druhou, takže všem doporučujeme je bedlivě sledovat!

Current dává body za nákupy – možná je to něco, co byste od challenger banky nečekali, ale evidentně body slevy a slevy dělají peníze nejenom u nás, ale i v USA 🙂

Google Pay se spojuje s dalšími menšími bankami – v příštích měsících pravděpodobně uvidíme, kam až sahají ambice Google v bankovnictví.

Z telefonu platební terminál – Apple se pokouší konkurovat Square a jak se asi brzy dozvíme, podobné aktivity se chystají od jiných firem i na Android. Takže třeba konečně odzvoní tradičním terminálům, které vlastně nikdy nebyly dostatečně sexy.

Konečně hlasové bankovnictví – U.S. Bank se katapultovala mezi lídry v tzv. voicebankingu. Tak jsme zvědaví, kdo se k ní dále přidá.

A na závěr pár článků od konkurence

Voiceboti a koronavirus (towardsdatascience.com) – jedním z oborů, který zažívá boom je ovládání hlasem, vyhnout se zbytečným dotykům a automatizovat rutinní činnosti.

Mastercard a TransferWise (finextra.com) – dva giganti rozšiřují spolupráci, v článku se dokonce zmiňuje i jakási Česká republika 🙂

N26 má v USA půl milionu uživatelů (finextra.com) – za jeden rok v této krizové době to není špatný výsledek.

Přátelé fintechu a kvalitního čtení, to je pro tentokrát vše, a teď nasadit roušky a hurá do školy… ehm nebo do práce… nebo do home office.

Další doporučené články

Martin Pacholet

UX, PSD2, openbanking a BankID, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora
Více informací Souhlasím
Naše webové stránky využívají technologie remarketingu umožňující návštěvníkům, kteří projevili zájem o naše produkty, ukázat naše reklamy v externích reklamních systémech. Pokud používáte naše stránky, vyjadřujete tím souhlas s využitím souborů cookies podle vašeho nastavení prohlížeče.