Reklama

Červen 2022 na FinTechCowboys

3. 7. 2022 – | Doba čtení: 2 min

investing
Zdroj: dylan-calluy na unsplash

Mohlo by se zdát, že v červnu se toho ve světě fintechu moc nedělo, ale opak je pravdou. Objevily se zajímavé investice v sérii A – přestože třeba česko-kanadskou nebo snad kanadsko-českou Ataccamu přímo do fintechu neřadíme, tak rozhodně patří do širšího okruhu společností, které mohou fintech významně posunout. A kromě toho se velmi nadějně rozjíždí aktivity podporované Českou fintechovou asociací – fintechmixéry, lobbing, spolupráce s Ministerstvem financí, s OECD a celá řada dalších. Pojďme si v dnešním přehledu shrnout, o čem jsme psali.

České novinky

4Trans získal na expanzi 18 milionů eur – český specialista na financování v logistice získal dostatek peněz na produktovou i geografickou expanzi. Držíme jim palce.

Lemonero míří do Evropy – Lemonero získalo peníze od Komerční banky a chce expandovat se svým unikátním financováním malých a středních firem do Francie a Holandska.

Comgate podporuje placení s Twistem – Comgate je platební brána, která umí již všechny tři české dominantní BNPL metody. Po PlatímPak a MallPay je to i Twisto Pay.

Moneta spouští rodinný účet – to, že nedošlo ke spojení AirBank a Monety, je sice také důležitá zpráva, ale pro nás je důležitější, že Moneta zkouší na trhu jednu z mnoha dalších inovací – tentokrát účet pro mládežníky a jejich rodiče.

Ministerstvo financí zahájilo projekt na podporu inovací – ve spolupráci s OECD u nás probíhá aktivita, která může českým fintechům a dalším firmám přinést sandbox – regulatorní i datový. Pokud se stále nechytáte, co je sandbox, tak si ho představte jako zdroj cenných informací, který vám pomůže v rozvoji. Nyní máte šanci do tohoto projektu přispět.

pixabay

Hlavní témata

Co jsou udržitelné finance – od společnosti Ecolytiq jsme si vypůjčili článek, který přibližuje svět udržitelných financí. Je to téma, které v posledních měsících trochu ustoupilo do pozadí, ale to neznamená, že není aktuální. Spíše naopak.

Fintech v cloudu – ano, jde to i u bank, jde to i u ostatních firem, stačí se nebát, akceptovat nový způsob myšlení a pravděpodobně ušetříte dost peněz.

server
massimo botturi na unsplash

Ze zahraničí

Kdo je sociální investor v platformě eToro? – po delší době tu pro vás máme další exkluzivní rozhovor ze zahraničí. Povídali jsme si s Heloïse Greeff, která v posledních pěti letech dosahovala průměrného ročního výnosu 25 %. Letos to asi bude horší, ale i tak, klobouk dolů.

OpenSea určuje trendy pro NFT – vydávání a kupování NFT není úplně levná záležitost a největší NFT marketplace OpenSea přišel s novinkou, která by měla přinést úspory v desítkách procent.

Jak začít s metaverzem? – tak právě na tuto otázku najdete odpověď v článku o společnosti Flybits, která nabízí svým klientům platformu OpenDome pro snadné vybudování virtuálního zastoupení v metaverzu. Je jedno, jestli jste banka nebo fintech.

Platební karta s Braillovým písmem – ano, i to může být inovace ve světě fyzických platebních karet.

O některých novinkách jsme nepsali aneb od čeho máme Twitter?

Užijte si prázdniny a sledujte FinTech.

Další doporučené články

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

InvestNight, která se koná 6. března 2024, letos slibuje pokrýt spoustu témat od nejnovějších trendů v oblasti tradičních a alternativních investic, optimalizace daní...
22. 2. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Banky proti neobankám

Banky proti neobankám

Podle nedávného průzkumu společnosti Temenos mezi 300 bankami napříč celým světem se za největší konkurenty, zejména v Evropě, tradiční banky považují...
19. 2. 2024 – Doba čtení: 1 min

Barbora Vrátilová

Další články autora