Reklama

Červen 2022 na FinTechCowboys

3. 7. 2022 – | Doba čtení: 2 min

investing
Zdroj: dylan-calluy na unsplash

Mohlo by se zdát, že v červnu se toho ve světě fintechu moc nedělo, ale opak je pravdou. Objevily se zajímavé investice v sérii A – přestože třeba česko-kanadskou nebo snad kanadsko-českou Ataccamu přímo do fintechu neřadíme, tak rozhodně patří do širšího okruhu společností, které mohou fintech významně posunout. A kromě toho se velmi nadějně rozjíždí aktivity podporované Českou fintechovou asociací – fintechmixéry, lobbing, spolupráce s Ministerstvem financí, s OECD a celá řada dalších. Pojďme si v dnešním přehledu shrnout, o čem jsme psali.

České novinky

4Trans získal na expanzi 18 milionů eur – český specialista na financování v logistice získal dostatek peněz na produktovou i geografickou expanzi. Držíme jim palce.

Lemonero míří do Evropy – Lemonero získalo peníze od Komerční banky a chce expandovat se svým unikátním financováním malých a středních firem do Francie a Holandska.

Comgate podporuje placení s Twistem – Comgate je platební brána, která umí již všechny tři české dominantní BNPL metody. Po PlatímPak a MallPay je to i Twisto Pay.

Moneta spouští rodinný účet – to, že nedošlo ke spojení AirBank a Monety, je sice také důležitá zpráva, ale pro nás je důležitější, že Moneta zkouší na trhu jednu z mnoha dalších inovací – tentokrát účet pro mládežníky a jejich rodiče.

Ministerstvo financí zahájilo projekt na podporu inovací – ve spolupráci s OECD u nás probíhá aktivita, která může českým fintechům a dalším firmám přinést sandbox – regulatorní i datový. Pokud se stále nechytáte, co je sandbox, tak si ho představte jako zdroj cenných informací, který vám pomůže v rozvoji. Nyní máte šanci do tohoto projektu přispět.

pixabay

Hlavní témata

Co jsou udržitelné finance – od společnosti Ecolytiq jsme si vypůjčili článek, který přibližuje svět udržitelných financí. Je to téma, které v posledních měsících trochu ustoupilo do pozadí, ale to neznamená, že není aktuální. Spíše naopak.

Fintech v cloudu – ano, jde to i u bank, jde to i u ostatních firem, stačí se nebát, akceptovat nový způsob myšlení a pravděpodobně ušetříte dost peněz.

server
massimo botturi na unsplash

Ze zahraničí

Kdo je sociální investor v platformě eToro? – po delší době tu pro vás máme další exkluzivní rozhovor ze zahraničí. Povídali jsme si s Heloïse Greeff, která v posledních pěti letech dosahovala průměrného ročního výnosu 25 %. Letos to asi bude horší, ale i tak, klobouk dolů.

OpenSea určuje trendy pro NFT – vydávání a kupování NFT není úplně levná záležitost a největší NFT marketplace OpenSea přišel s novinkou, která by měla přinést úspory v desítkách procent.

Jak začít s metaverzem? – tak právě na tuto otázku najdete odpověď v článku o společnosti Flybits, která nabízí svým klientům platformu OpenDome pro snadné vybudování virtuálního zastoupení v metaverzu. Je jedno, jestli jste banka nebo fintech.

Platební karta s Braillovým písmem – ano, i to může být inovace ve světě fyzických platebních karet.

O některých novinkách jsme nepsali aneb od čeho máme Twitter?

Užijte si prázdniny a sledujte FinTech.

Další doporučené články

Pozor, podvodů s umělou inteligencí přibývá

Pozor, podvodů s umělou inteligencí přibývá

V nedávné zprávě společnost Elliptic uvedla pět způsobů, jak se umělá inteligence používá k podvodům v oblasti kryptoměn. Přestože je tu umělá...
17. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min
Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Estonská digitální banka Inbank rozšiřuje své portfolio a představuje nové možnosti vkladových účtů a osobních půjček. Tyto služby jsou dalším krokem v úsilí...
13. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

Barbora Vrátilová

Další články autora