Reklama

Květen 2022 na FinTechCowboys

2. 6. 2022 – | Doba čtení: 3 min

Zdroj: Matthias Wewering z Pixabay

Sezona eventů, konferencí a setkání se v květnu rozjela v plném proudu. FinTechCowboys se zúčastnil hned několika z nich – fintechového mixéru s Českou fintechovou asociací nebo třeba akce na podporu žen ve finančním prostředí FinŽeny – a zapojil se do spolupráce s OECD na mapování české fintechové scény. Pokud se ztrácíte v tom, co všechno fintech přinesl v minulém měsíci, pojďte si na jednom místě připomenout to nejzajímavější.

Domácí články a rozhovory

Jak může Ministerstvo financí ČR pomoci fintechům? – například se získáváním kontaktů pro expanzi; a pokud vás zajímá víc, přečtěte si náš článek :o)

Představení 4Trans – 4Trans už působí na našem trhu několik let, ale s novým vedením zažívá určité obrození a s novým šéfem jsme si povídali o plánech, jak z platformy na financování faktur udělat ekosystém pro společnosti působící v logistice.

Jak se daří společnosti Ronda INVEST – jak se mění investování v současné krizové době? Jak bude Ronda vylepšovat své služby a jak zlepšovat povědomí a vzdělanost lidí v oblasti investování? Tyto a další otázky jsme položili obchodnímu řediteli společnosti.

Investown roste raketovým tempem – Investown za poměrně krátkou dobu dosáhl výborných výsledků, a tak si šel pro další investici, která mu pomůže s vylepšováním mobilní aplikace, zlepšováním a rozšiřováním služeb… a možná i nějakou expanzí 🙂

DEPO ventures investuje do DriveX – estonský insurtech získal investici na další růst. Společnost se orientuje na zlepšení procesů v oblasti pojištění vozidel. Takovou společnost v ČR máme také 🙂

ProductBoard koupil startup SatisMeter – společnost ProductBoard sice není fintech, ale asi ji není třeba představovat. Tentokrát jejich novinka hovoří o akvizici startupu zaměřeného na měření zákaznické spokojenosti, což je nedílnou součástí všech produktových aktivit.

Pointee získal investici – Pointee odhaluje neefektivity v automatizovaných procesech a navrhuje zlepšení, může pomáhat nejenom ve výrobě, ale například bankám či pojišťovnám. A v případě ČSOB se to skutečně stalo.

abstract picture
shubham dhage na unsplash

Naše témata

Web 3.0 – krátké představení trendu, kterému se nikdo nevyhne. Každý, kdo je na internetu, se nějakým způsobem už potkává anebo začne potkávat s novými technologiemi, které si nezastavitelně razí cestu do našich životů. Blockchain, kryptoměny, NFT a další.

Uhlíková tržiště – udržitelnost je další trend, který se vkrádá do našich životů. České banky jsou zatím v tomto ohledu spíše opatrné, ale možnost vykompenzovat svoji uhlíkovou stopu na uhlíkovém tržišti by mohl být jeden z prvních a poměrně jednoduchých kroků, které by mohly svým klientům nabídnout.

Inspirace ze zahraničí

Tricount – tato aplikace na skupinové finance (například společné placení v hospodě apod.) bude nově patřit pod challenger banku Bunq.

Instagram vstupuje do světa NFT – v tomto článku představujeme novinku, kterou byste neměli minout, protože jinak vám ujede vlak. NFT je téma roku 2022. A je úplně jedno, že kryptoměny klesly o 50 %.

Investables – v České republice máme na investování do alternativních investic Portu Gallery, ve Velké Británii je to Investables. Jediný rozdíl je asi v tom, že britský fintech běží na blockchainu, což mu v budoucnosti umožní i vychytávky, jako je třeba sekundární trh.

CE-Connector hledá startupy k investici – startupy, které potřebují kapitál od investorů, mohou získat investici až jeden milion eur díky výzvě CE-Connector… a víc se dozvíte v tiskové zprávě 🙂

Denys Dmytrov, Shtrafy UA

Náš rozhovor s ukrajinským fintechem

Shtrafy UA je fintechová apka pro řidiče na Ukrajině – Denys Dmytrov, zakladatel a majitel velmi úspěšné mobilní služby Shtrafy UA, se s námi podělil o plány, jak by chtěl svoji aplikaci dostat do dalších trhů. Možná se s ní jednou setkáme třeba i u nás. Není to samozřejmě expanze, kterou bychom někomu přáli, ale i tak mu přejeme hodně úspěchů.

Další čtení na dobrou noc

Vatikán plánuje vstoupit do metaverza (finextra)

Jaký bude další cenový vývoj u kryptoměn? (cointelegraph)

Německá BNPL společnost Mondu získala investici 43 milionů USD (fintechfutures) – na této novince by možná nebylo nic tak zvláštního, ale společnost vznikla teprve v loňském roce a už získává poměrně velkou investici, na evropském BNPL trhu asi začne přituhovat.


Sledujte dál fintech, český i zahraniční. Máme třeba i Twitter nebo LinkedIn.

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora