Reklama

Květen 2022 na FinTechCowboys

2. 6. 2022 – | Doba čtení: 3 min

Zdroj: Matthias Wewering z Pixabay

Sezona eventů, konferencí a setkání se v květnu rozjela v plném proudu. FinTechCowboys se zúčastnil hned několika z nich – fintechového mixéru s Českou fintechovou asociací nebo třeba akce na podporu žen ve finančním prostředí FinŽeny – a zapojil se do spolupráce s OECD na mapování české fintechové scény. Pokud se ztrácíte v tom, co všechno fintech přinesl v minulém měsíci, pojďte si na jednom místě připomenout to nejzajímavější.

Domácí články a rozhovory

Jak může Ministerstvo financí ČR pomoci fintechům? – například se získáváním kontaktů pro expanzi; a pokud vás zajímá víc, přečtěte si náš článek :o)

Představení 4Trans – 4Trans už působí na našem trhu několik let, ale s novým vedením zažívá určité obrození a s novým šéfem jsme si povídali o plánech, jak z platformy na financování faktur udělat ekosystém pro společnosti působící v logistice.

Jak se daří společnosti Ronda INVEST – jak se mění investování v současné krizové době? Jak bude Ronda vylepšovat své služby a jak zlepšovat povědomí a vzdělanost lidí v oblasti investování? Tyto a další otázky jsme položili obchodnímu řediteli společnosti.

Investown roste raketovým tempem – Investown za poměrně krátkou dobu dosáhl výborných výsledků, a tak si šel pro další investici, která mu pomůže s vylepšováním mobilní aplikace, zlepšováním a rozšiřováním služeb… a možná i nějakou expanzí 🙂

DEPO ventures investuje do DriveX – estonský insurtech získal investici na další růst. Společnost se orientuje na zlepšení procesů v oblasti pojištění vozidel. Takovou společnost v ČR máme také 🙂

ProductBoard koupil startup SatisMeter – společnost ProductBoard sice není fintech, ale asi ji není třeba představovat. Tentokrát jejich novinka hovoří o akvizici startupu zaměřeného na měření zákaznické spokojenosti, což je nedílnou součástí všech produktových aktivit.

Pointee získal investici – Pointee odhaluje neefektivity v automatizovaných procesech a navrhuje zlepšení, může pomáhat nejenom ve výrobě, ale například bankám či pojišťovnám. A v případě ČSOB se to skutečně stalo.

abstract picture
shubham dhage na unsplash

Naše témata

Web 3.0 – krátké představení trendu, kterému se nikdo nevyhne. Každý, kdo je na internetu, se nějakým způsobem už potkává anebo začne potkávat s novými technologiemi, které si nezastavitelně razí cestu do našich životů. Blockchain, kryptoměny, NFT a další.

Uhlíková tržiště – udržitelnost je další trend, který se vkrádá do našich životů. České banky jsou zatím v tomto ohledu spíše opatrné, ale možnost vykompenzovat svoji uhlíkovou stopu na uhlíkovém tržišti by mohl být jeden z prvních a poměrně jednoduchých kroků, které by mohly svým klientům nabídnout.

Inspirace ze zahraničí

Tricount – tato aplikace na skupinové finance (například společné placení v hospodě apod.) bude nově patřit pod challenger banku Bunq.

Instagram vstupuje do světa NFT – v tomto článku představujeme novinku, kterou byste neměli minout, protože jinak vám ujede vlak. NFT je téma roku 2022. A je úplně jedno, že kryptoměny klesly o 50 %.

Investables – v České republice máme na investování do alternativních investic Portu Gallery, ve Velké Británii je to Investables. Jediný rozdíl je asi v tom, že britský fintech běží na blockchainu, což mu v budoucnosti umožní i vychytávky, jako je třeba sekundární trh.

CE-Connector hledá startupy k investici – startupy, které potřebují kapitál od investorů, mohou získat investici až jeden milion eur díky výzvě CE-Connector… a víc se dozvíte v tiskové zprávě 🙂

Denys Dmytrov, Shtrafy UA

Náš rozhovor s ukrajinským fintechem

Shtrafy UA je fintechová apka pro řidiče na Ukrajině – Denys Dmytrov, zakladatel a majitel velmi úspěšné mobilní služby Shtrafy UA, se s námi podělil o plány, jak by chtěl svoji aplikaci dostat do dalších trhů. Možná se s ní jednou setkáme třeba i u nás. Není to samozřejmě expanze, kterou bychom někomu přáli, ale i tak mu přejeme hodně úspěchů.

Další čtení na dobrou noc

Vatikán plánuje vstoupit do metaverza (finextra)

Jaký bude další cenový vývoj u kryptoměn? (cointelegraph)

Německá BNPL společnost Mondu získala investici 43 milionů USD (fintechfutures) – na této novince by možná nebylo nic tak zvláštního, ale společnost vznikla teprve v loňském roce a už získává poměrně velkou investici, na evropském BNPL trhu asi začne přituhovat.


Sledujte dál fintech, český i zahraniční. Máme třeba i Twitter nebo LinkedIn.

Další doporučené články

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Estonská digitální banka Inbank rozšiřuje své portfolio a představuje nové možnosti vkladových účtů a osobních půjček. Tyto služby jsou dalším krokem v úsilí...
13. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora