Reklama

Červen 2023 na FinTechCowboys

3. 7. 2023 – | Doba čtení: 3 min

Zdroj: aaron burden na unsplash.com

Školní rok skončil, boj regulátorů s krypto odvětvím nekončí. Krypto se stalo dokonce už i tématem na vládní úrovni, a jak řekl nejmenovaný ministr financí, „neexistuje žádné právo na kryptoměnový účet“. Zdá se, že je potřeba nadále vzdělávat širokou i odbornou veřejnost, aby si nepletli krypto s hruškama. Ale vraťme se k fintechu jako celku a pojďme si připomenout nějaké novinky z posledního měsíce.

Minisérie o řízení stavu a hodnocení startupů

Díl 1: řízení podle počtu registrací – řada startupů záměrně zaměňuje pojem „registrace“ s pojmem „aktivní uživatel“, a tím si uměle navyšuje hodnotu. A kolik z těch aktivních je skutečně platících, to už vám nechtějí vůbec říct. Takže investoři: pozor na filuty.

Díl 2: řízení podle NPS – Net Promoter Score je parametr, kterým se řídí hned několik českých bank, tak proč by něco podobného nemohly používat i fintechy nebo startupy obecně?

Díl 2 a půl: NPS podle Skip Pay – v tomto díle jsme se detailněji seznámili s tím, jak NPS do svých procesů začlenil Skip Pay. A jeho NPS je skutečně ambiciózní.

Z domova

Nebezpečí na síti při placení číhá všude – v komentáři od významných českých fintechů (TrustPay, Twisto, Coinmate) se dozvíte, že zlepšování obrany před podvodníky na síti nekončí. Ale v první řadě je třeba neztrácet pozornost.

Měníte telefon, co na to fintechové aplikace? – Částečně fejeton, částečně recenze o některých bankovních a fintechových aplikacích, které se více či méně dobře „přendávají“ z jednoho chytrého zařízení do druhého. Pokud máte takových aplikací hodně, vítejte v krajině plné dobrodružství 🙂

Co je Crypto AutomaT? – nový český web, který vám může pomoci s orientací v regulacích. Nevíme přesně, jestli kočka (CAT) je nějaká reakce na Mícu (MiCA), ale vše nasvědčuje tomu, že ano. Mňau.

Coinmate nabízí pravidelný nákup kryptoměn – asi nemůžeme říct, že by šlo o nějakou revoluci, ale když máte víc fintechů, které nabízejí to samé, zlepšuje se konkurenční prostředí a zkvalitňují služby.

Twisto pomáhá NFCTronu – že nevíte, co je NFCTron? Pohodlné placení na festivalech prostřednictvím platebních náramků. Už se chytáte? Tak vzhůru na nějaký fesťák.

midjourney

Ze světa

Insify získalo 25 milionů EUR – Insify je pojištění pro živnostníky a malé firmy, což je oblast, která ani u nás stále nemá nejlepší pokrytí a možnosti. Tak budeme tomuto insurtechu z Nizozemí držet palce při expanzi.

Žaloba SEC na Coinbase – zkusili jsme shrnout některé základní informace o žalobě vedené proti společnosti Coinbase. Je to kladivo na čarodějnice v 21. století, nebo férová reakce od úřadů? Posuďte sami.

Fintech ID Finance se financuje crowdfundingem – možná jste o fintechu ID Finance nikdy neslyšeli a je nutné upozornit, že nejde o žádné španělské Bank ID. Ale nejzajímavější na této zprávě je to, že fintech získává peníze alternativním způsobem – přímo od komunity.

Pojištění od Elona – že jste ještě neslyšeli o Tesla Insurance? Právě proto jsme pro vás připravili takové menší shrnutí výhod i nevýhod tohoto pojištění.

Affirm na Amazon Pay – BNPL od Affirmu se nyní prostřednictvím služby Amazon Pay začal objevovat při nákupech na tomto tržišti. Když někdo dělá BNPL, musí prostě jet ve velkém.

Společný účet a finance pro páry od Plenty – platforma pro finanční plánování (zejména pro dvojice) získala pre-seed investici skoro 3 miliony dolarů. Snad se jim bude dařit a nebudou mít moc rozvodů/rozchodů 🙂


Prázdniny máme, co s tím uděláme? Tak v tom vám rozhodně radit nechceme, ale sledujte fintech i dál, protože fintech nikdy nespí.

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

Barbora Vrátilová

Další články autora