Reklama

Červen 2023 na FinTechCowboys

3. 7. 2023 – | Doba čtení: 3 min

Zdroj: aaron burden na unsplash.com

Školní rok skončil, boj regulátorů s krypto odvětvím nekončí. Krypto se stalo dokonce už i tématem na vládní úrovni, a jak řekl nejmenovaný ministr financí, „neexistuje žádné právo na kryptoměnový účet“. Zdá se, že je potřeba nadále vzdělávat širokou i odbornou veřejnost, aby si nepletli krypto s hruškama. Ale vraťme se k fintechu jako celku a pojďme si připomenout nějaké novinky z posledního měsíce.

Minisérie o řízení stavu a hodnocení startupů

Díl 1: řízení podle počtu registrací – řada startupů záměrně zaměňuje pojem „registrace“ s pojmem „aktivní uživatel“, a tím si uměle navyšuje hodnotu. A kolik z těch aktivních je skutečně platících, to už vám nechtějí vůbec říct. Takže investoři: pozor na filuty.

Díl 2: řízení podle NPS – Net Promoter Score je parametr, kterým se řídí hned několik českých bank, tak proč by něco podobného nemohly používat i fintechy nebo startupy obecně?

Díl 2 a půl: NPS podle Skip Pay – v tomto díle jsme se detailněji seznámili s tím, jak NPS do svých procesů začlenil Skip Pay. A jeho NPS je skutečně ambiciózní.

Z domova

Nebezpečí na síti při placení číhá všude – v komentáři od významných českých fintechů (TrustPay, Twisto, Coinmate) se dozvíte, že zlepšování obrany před podvodníky na síti nekončí. Ale v první řadě je třeba neztrácet pozornost.

Měníte telefon, co na to fintechové aplikace? – Částečně fejeton, částečně recenze o některých bankovních a fintechových aplikacích, které se více či méně dobře „přendávají“ z jednoho chytrého zařízení do druhého. Pokud máte takových aplikací hodně, vítejte v krajině plné dobrodružství 🙂

Co je Crypto AutomaT? – nový český web, který vám může pomoci s orientací v regulacích. Nevíme přesně, jestli kočka (CAT) je nějaká reakce na Mícu (MiCA), ale vše nasvědčuje tomu, že ano. Mňau.

Coinmate nabízí pravidelný nákup kryptoměn – asi nemůžeme říct, že by šlo o nějakou revoluci, ale když máte víc fintechů, které nabízejí to samé, zlepšuje se konkurenční prostředí a zkvalitňují služby.

Twisto pomáhá NFCTronu – že nevíte, co je NFCTron? Pohodlné placení na festivalech prostřednictvím platebních náramků. Už se chytáte? Tak vzhůru na nějaký fesťák.

midjourney

Ze světa

Insify získalo 25 milionů EUR – Insify je pojištění pro živnostníky a malé firmy, což je oblast, která ani u nás stále nemá nejlepší pokrytí a možnosti. Tak budeme tomuto insurtechu z Nizozemí držet palce při expanzi.

Žaloba SEC na Coinbase – zkusili jsme shrnout některé základní informace o žalobě vedené proti společnosti Coinbase. Je to kladivo na čarodějnice v 21. století, nebo férová reakce od úřadů? Posuďte sami.

Fintech ID Finance se financuje crowdfundingem – možná jste o fintechu ID Finance nikdy neslyšeli a je nutné upozornit, že nejde o žádné španělské Bank ID. Ale nejzajímavější na této zprávě je to, že fintech získává peníze alternativním způsobem – přímo od komunity.

Pojištění od Elona – že jste ještě neslyšeli o Tesla Insurance? Právě proto jsme pro vás připravili takové menší shrnutí výhod i nevýhod tohoto pojištění.

Affirm na Amazon Pay – BNPL od Affirmu se nyní prostřednictvím služby Amazon Pay začal objevovat při nákupech na tomto tržišti. Když někdo dělá BNPL, musí prostě jet ve velkém.

Společný účet a finance pro páry od Plenty – platforma pro finanční plánování (zejména pro dvojice) získala pre-seed investici skoro 3 miliony dolarů. Snad se jim bude dařit a nebudou mít moc rozvodů/rozchodů 🙂


Prázdniny máme, co s tím uděláme? Tak v tom vám rozhodně radit nechceme, ale sledujte fintech i dál, protože fintech nikdy nespí.

Další doporučené články

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Spring Labs přináší fintechového (AI) kopilota

Třetina Američanů si kontroluje denně svůj bankovní zůstatek. V České republice vzhledem k naší náchylnosti k moderním technologiím to může být ještě větší...
12. 7. 2024 – Doba čtení: 2 min

Barbora Vrátilová

Další články autora