Reklama

Červenec 2023 na FinTechCowboys

2. 8. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: midjourney

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a opět přicházíme s naším pravidelným přehledem novinek. Začneme ale jednou zprávou, o které jsme nepsali, protože vyšla skoro všude: Air Bank chystá novou metodu placení, která má konkurovat nebo třeba i vytlačit pro obchodníky drahé a komplikované placení kartou. Že by konečně někdo pochopil a uchopil možnosti okamžitých plateb?

Novinky z České republiky

Víte, co jsou komunitní měny? – další téma ze seriálu od Dalibora Černého ze Sparring.io. A pokud znáte komunitní měny (i v ČR jednu máme), pak vás může zajímat, co jsou časové banky.

Lemonero expanduje – Lemonero získalo od KB další investici a hodlá se dále etablovat v Beneluxu.

InvestBay odstartoval – investice do nemovitostí prostřednictvím tokenů, to je ve stručnosti první varianta InvestBay. Do budoucna pak bude možné za pomoci karet od Mastercardu i platit – likvidita vašich nemovitostních investic tedy dostane zcela nový rozměr.

Obchodníci nechtějí brát karty – takový je výsledek průzkumu, který asi nikoho z nás nepřekvapí. Zejména o prázdninách je potřeba mít trochu hotovosti v ruce. Doba kamenná je zpátky :o)

Jaké znáte české asociace v prostředí fintechu – my vám představujeme čtyři největší. A jsme rádi, že jim pomáháme.

Novinky ze světa

PSD3 pomalu, ale jistě – přinášíme první informace o PSD3, takže kdo má zájem, může se podívat na první detaily 🙂

Forbes sestavil top největších 10 fintechů – pojďte si projít seznam, který za rok už může být úplně mimo. Ve světě fintechu jdou evaluace nahoru i dolů. Poslední dobou spíš dolů. Ale i tak fintech jako celek poroste, což se můžete dočíst v dalším našem článku.

Správa předplatných na jednom místě –  Mastercard nabízí ve spolupráci s firmou Subaio jednoduchý a bezpečný způsob správy a ukončování opakovaných plateb.

Pravidelné investice do blockchainu se vyplácí – takový je závěr analýzy cen bitcoinu v posledních letech. Bez ohledu na to, kdy investoři začali, nemohli při pravidelném investování prodělat.

midjourney

Minisérie o řízení stavu a hodnocení startupů

Díl 1: řízení podle počtu registrací – řada startupů záměrně zaměňuje pojem „registrace“ s pojmem „aktivní uživatel“, a tím si uměle navyšuje hodnotu. A kolik z těch aktivních je skutečně platících, to už vám nechtějí vůbec říct. Takže investoři: pozor na filuty.

Díl 2: řízení podle NPS – Net Promoter Score je parametr, kterým se řídí hned několik českých bank, tak proč by něco podobného nemohly používat i fintechy nebo startupy obecně?

Díl 2 a půl: NPS podle Skip Pay – v tomto díle jsme se detailněji seznámili s tím, jak NPS do svých procesů začlenil Skip Pay. A jeho NPS je skutečně ambiciózní.

Díl 3: podivná zkratka MRR – jak sledovat pravidelné měsíční příjmy a proč je to důležité? Prostě proto 🙂

Články z jiných zdrojů

Twisto kupuje turecká skupina Param – schválně sami si vyhodnoťte, jestli ta cena je malá (Zip je kupoval za řádově více), nebo příliš vysoká (vydělává Twisto vůbec?).

Placení à la Air Bank – velké plány, velké ambice, tak uvidíme, jak budou reagovat ostatní banky.

A teď vzhůru za lepším počasím… nebo na nějakou fintechovou konferenci?

Další doporučené články

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

Co letos chystá investiční konference InvestNight?

InvestNight, která se koná 6. března 2024, letos slibuje pokrýt spoustu témat od nejnovějších trendů v oblasti tradičních a alternativních investic, optimalizace daní...
22. 2. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Pojišťovací startup CarbonPool založený třemi bývalými manažery Allianz, jehož cílem je zaručit společnostem nakupujícím uhlíkové kredity, že dostanou zaplacená povolení,...
9. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min
Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Alan Pock – jak škálovat podle Investownu

Když se podíváme na první rozhovor, který jsme před několika lety dělali se začínajícím startupem Investown, zjistíme, že reálně se...
7. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min

Barbora Vrátilová

Další články autora