Reklama

Červen 2020 na FintechCowboys

2. 7. 2020 – | Doba čtení: 3 min

červen

Už už to vypadalo, že červen 2020 bude v naší doméně totální nuda. Ale pak fintechové vody rozvířily dvě zašantročené miliardy EUR karetního poskytovatele Wirecard a jeho následná (ne)insolvence. Dopadlo to i na desetitisíce uživatelů v České republice a několik fintechových společností, které musely okamžitě reagovat. Doufáme, že váš život tento motýlí efekt příliš nezkomplikoval a pojďme si připomenout další novinky uplynulého měsíce.

Recenze měsíce – eToro

eToro je startup, který již několik let postupně roste, ale teprve s koronavirem se o něm začalo mluvit opravdu hooodně. Více než měsíc jsme zkoušeli tuto platformu používat a naše hodnocení jsme shrnuli do dvoudílné recenze. Do jednoho se to prostě nevešlo.

eToro investiční sociální síť
eToro investiční sociální síť

základy eToro – v prvním díle recenze si řekneme, o čem eToro vlastně je, jak provést onboarding a další důležité informace pro zahájení investování.

pokročilé funkce – v navazující recenzi jsme se podívali zejména na programy Popular Investor a CopyPortfolio, protože to jsou funkcionality, které z eTora udělali investorskou sociální síť. Ano, máte pravdu, trochu to připomíná nechvalně známý princip letadla.

Z českých luhů a hájů

Rozhovor Dateio – od Ivana Novici jsme se dozvěděli řadu informací o Dateio, jakým způsobem na ně měl vliv koronavirus a co plánují do budoucnosti.

Rozvovor s KB SmartSolutions – Patrik Nový nás nechal nahlédnout do světa KB SmartSolutions, jakým způsobem spolupracují s startupy.

BSC získala v USA prestižní ocenění – BSC získala společně s americkým fintechovým startupem NYMBUS ocenění BankDirector za svoji digitální banku na klíč.

Survio vyhrálo v anketě o nejlepší online dotazník – Survio získalo v hodnocení serveru Crozdesk pro rok 2020 první místo ve své kategorii. Takže už víte, co používat na své online dotazníky 🙂

Wultra spolupracuje s BSC – tyto dvě společnosti v rámci projektu pro Raiffeisenbank vyvinuly inovativní řešení pro silné ověření identity a transakcí, aplikaci RB klíč.

Články o bankovnictví

V červnu jsme se také podívali obecně na téma digitálního bankovnictví a naše články doporučujeme i všem fintechům, protože uvedené věci platí i pro ně!

Novinky a nové technologie

Calibra od Facebooku se přejmenuje na Novi – Libra Asociace přebrandovala svoji digitální peněženku z Calibry na Novi. Co k tomu víc dodat? Libra stále žije!

Tinkoff spouští automatické mikroinvestování – velmi pěknou variantou, jak uspořit peníze nabízí ruská neobanka Tinkoff. Pomocí drobných úspor např. ze zaokrouhlování transakcí vám bankovnictví zainvestuje do akcií.

Další bankovnictví pro mládež – Lunar – neuplyne měsíc, aby se neobjevila nějaká zajímavá fintechová aplikace pro mládež – tentokrát je to norský Lunar.

Bitcoin na australské poště – počet fyzických míst, kde lze nakupovat Bitcoiny po světě roste. Mezi nejnovější takové obchody se zařadila síť poboček australské pošty.

Ze světa insurtechu

Co všechno se dá pojistit: kyberpojištění – kyberpojištění je na vzestupu, pokusili jsme se vyjmenovat hlavní typy pojištění, které v této oblasti můžete využít.

Co všechno se dá pojistit: kola a jiná jezdítka – v článku se dozvíte spoustu tipů, co všechno a jak lze pojistit v oblasti, kol, koloběžek, tříkolek, kolečkových křesel, skateboardů… Bohužel na rovinu, ne všechno je možné v ČR.

Další čtení z jiných zdrojů

Itálie je připravená na centrální digitální měny – italská bankovní asociace říká, že země je připravená na pilotní testování celoevropských digitálních měn, těšíme se, že něco takové třeba někdy přijde i z českých končin

Challenger banka bunq sází stromy – bankovnictví uživatelům umožňuje trochu EKO přístup – za každých utracených 100 EUR, se vysadí na Madagaskaru jeden strom

Twisto versus Wirecard – aktuální informace o stavu a (ne)funkčnosti platebních karet od Twista.

A to je přátelé shrnutí našich červnových článků a pár doporučení z jiných zdrojů, ale teď už směle na prázdniny!

Sledujte nás, sdílejte, přeposílejte a fintechujte.

Foto od Aaron Burden na Unsplash

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora