Reklama

Červen 2020 na FintechCowboys

2. 7. 2020 – | Doba čtení: 3 min

červen

Už už to vypadalo, že červen 2020 bude v naší doméně totální nuda. Ale pak fintechové vody rozvířily dvě zašantročené miliardy EUR karetního poskytovatele Wirecard a jeho následná (ne)insolvence. Dopadlo to i na desetitisíce uživatelů v České republice a několik fintechových společností, které musely okamžitě reagovat. Doufáme, že váš život tento motýlí efekt příliš nezkomplikoval a pojďme si připomenout další novinky uplynulého měsíce.

Recenze měsíce – eToro

eToro je startup, který již několik let postupně roste, ale teprve s koronavirem se o něm začalo mluvit opravdu hooodně. Více než měsíc jsme zkoušeli tuto platformu používat a naše hodnocení jsme shrnuli do dvoudílné recenze. Do jednoho se to prostě nevešlo.

eToro investiční sociální síť
eToro investiční sociální síť

základy eToro – v prvním díle recenze si řekneme, o čem eToro vlastně je, jak provést onboarding a další důležité informace pro zahájení investování.

pokročilé funkce – v navazující recenzi jsme se podívali zejména na programy Popular Investor a CopyPortfolio, protože to jsou funkcionality, které z eTora udělali investorskou sociální síť. Ano, máte pravdu, trochu to připomíná nechvalně známý princip letadla.

Z českých luhů a hájů

Rozhovor Dateio – od Ivana Novici jsme se dozvěděli řadu informací o Dateio, jakým způsobem na ně měl vliv koronavirus a co plánují do budoucnosti.

Rozvovor s KB SmartSolutions – Patrik Nový nás nechal nahlédnout do světa KB SmartSolutions, jakým způsobem spolupracují s startupy.

BSC získala v USA prestižní ocenění – BSC získala společně s americkým fintechovým startupem NYMBUS ocenění BankDirector za svoji digitální banku na klíč.

Survio vyhrálo v anketě o nejlepší online dotazník – Survio získalo v hodnocení serveru Crozdesk pro rok 2020 první místo ve své kategorii. Takže už víte, co používat na své online dotazníky 🙂

Wultra spolupracuje s BSC – tyto dvě společnosti v rámci projektu pro Raiffeisenbank vyvinuly inovativní řešení pro silné ověření identity a transakcí, aplikaci RB klíč.

Články o bankovnictví

V červnu jsme se také podívali obecně na téma digitálního bankovnictví a naše články doporučujeme i všem fintechům, protože uvedené věci platí i pro ně!

Novinky a nové technologie

Calibra od Facebooku se přejmenuje na Novi – Libra Asociace přebrandovala svoji digitální peněženku z Calibry na Novi. Co k tomu víc dodat? Libra stále žije!

Tinkoff spouští automatické mikroinvestování – velmi pěknou variantou, jak uspořit peníze nabízí ruská neobanka Tinkoff. Pomocí drobných úspor např. ze zaokrouhlování transakcí vám bankovnictví zainvestuje do akcií.

Další bankovnictví pro mládež – Lunar – neuplyne měsíc, aby se neobjevila nějaká zajímavá fintechová aplikace pro mládež – tentokrát je to norský Lunar.

Bitcoin na australské poště – počet fyzických míst, kde lze nakupovat Bitcoiny po světě roste. Mezi nejnovější takové obchody se zařadila síť poboček australské pošty.

Ze světa insurtechu

Co všechno se dá pojistit: kyberpojištění – kyberpojištění je na vzestupu, pokusili jsme se vyjmenovat hlavní typy pojištění, které v této oblasti můžete využít.

Co všechno se dá pojistit: kola a jiná jezdítka – v článku se dozvíte spoustu tipů, co všechno a jak lze pojistit v oblasti, kol, koloběžek, tříkolek, kolečkových křesel, skateboardů… Bohužel na rovinu, ne všechno je možné v ČR.

Další čtení z jiných zdrojů

Itálie je připravená na centrální digitální měny – italská bankovní asociace říká, že země je připravená na pilotní testování celoevropských digitálních měn, těšíme se, že něco takové třeba někdy přijde i z českých končin

Challenger banka bunq sází stromy – bankovnictví uživatelům umožňuje trochu EKO přístup – za každých utracených 100 EUR, se vysadí na Madagaskaru jeden strom

Twisto versus Wirecard – aktuální informace o stavu a (ne)funkčnosti platebních karet od Twista.

A to je přátelé shrnutí našich červnových článků a pár doporučení z jiných zdrojů, ale teď už směle na prázdniny!

Sledujte nás, sdílejte, přeposílejte a fintechujte.

Foto od Aaron Burden na Unsplash

Další doporučené články

Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora