Reklama

Leden 2021 na FintechCowboys

1. 2. 2021 – | Doba čtení: 3 min

leden

Nový rok jsme na FintechCowboys začali ve znamení rozhovorů a vypadá to, že v nastoleném tempu budeme pokračovat. Dokonce se v nejbližší době můžete těšit na pořádné pecky. O čem jsme psali v lednu se můžete dočíst v následujícím přehledu. A pokud bychom měli uplynulý měsíc označit jedním slovem, asi bychom řekli „volatilní“, protože to, co se dělo a děje na kryptoburzách je spektakulární.

Rozhovory

HackPrague – je velmi úspěšný hackathon a povídali jsme si jak s organizátory, tak rovnou se třemi vítěznými týmy. Pokud se chcete dozvědět, kdo jsou budoucí fintechoví šampioni, přečtěte si náš článek 🙂

KB a fintechy – banka v loňském roce mohutně investovala, a tak jsme její zástupce vyzpovídali, jak se těmto investicím daří a jaké jsou jejich další plány.

Upvest – po půl roce si opět povídáme s Upvestem, tentokrát na téma, jak hodnotí přínosy investice od KB a jaké mají plány se svým produktem do budoucna.

Naše témata

Onboarding – slabina velké řady fintechů – v loňském roce jsme vyzkoušeli opravdu hodně fintechových služeb u nás i ve světě. Pokud bychom měli říct, co je jejich největší problém, tak je to 100% onboarding nových klientů. Takže, pokud zakládáte nový fintech, nepodceňte to!

Budoucnost DeFi – co se dá očekávat od decentralizovaných financí? Aktuálně mají všichni velká očekávání, tak se pojďme podívat na některá z nich.

Neobanky versus zisk – konec loňského roku, kromě šílené jízdy v kryptoměnách, přinesl také další trend – řada neobank se začíná přeorientovávat z růstové fáze do fáze generování zisku. Jako kdyby to v rámci evropského kontinentu znamenalo náraz na nějaký růstový milník nebo spíš růstovou bariéru.

I Revolut dělá chyby – pokusili jsme se na několika případech demonstrovat, že ani mýtické bankovnictví od Revolutu a jejich procesy dovedené k maximální dokonalosti nejsou odolné chybám. Nikdo není dokonalý 🙂

Zprávy z domova

Tatum v Silicon Valley – brněnská blockchainová společnost dosáhla mimořádného úspěchu. V tiskové zprávě se dozvíte, jakého 🙂 .

Fincentrum & Swiss Life Select umožňuje vzdálenou identifikaci klientů – v názvu tiskové zprávy je přesně to, co se pak v detailu dočtete uvnitř. Zjednodušení identifikace je něco, co nás bude asi provázet celý tento rok. Třeba díky bankovní identitě.

neobanky

Zprávy ze světa

IPO eToro – v letošním roce se můžeme těšit na celou řadu IPO velmi zajímavých firem a eToro je jedna z nich. Tak snad budou úspěšnější než Jack Ma.

Qover – tato insurtechová společnost možná není u nás tolik známá, ale to je chyba, a proto neváhejte a seznamte se s jejich hlavní nabídkou, protože ta se líbila i Revolutu.

N26 v Brazílii – Jižní Amerika je fintechu kraj zaslíbený, a proto tam směřuje i challenger banka N26.

Italská Intesa Sanpaolo na Google cloud – ano cloud od Googlu i to je další trend ve světě bank.

Karta na všechny asety od Bitpandy – přes jednu kartu od společnosti Bitpanda půjde platit kryptoměnami, drahými kovy a možná také i normálními penězi. Prostě karta „all in one“.

A na závěr pár odkazů z jiných webů

Možná jste si všechny naše články přečetli a stále máte trochu času na fintechové zpravodajství, v tom případě můžete zkusit třeba tyto články:

Budoucnost Monzo – Monzo je neobanka, která má velmi dobré hodnocení, ale zároveň se jí úplně nedaří monetizace, jak by si představovali.

Deset rad, jak přežít home office – HO je něco, co nás čeká asi ještě hodně dlouho, pojďte si připomenout pár rad, pro zachování nejen duševního zdraví.

A to je přátelé pro leden vše, vzhůru do nejkratšího měsíce v roce! A těšte se na další aktualizaci naší fintechové mapy.

Další doporučené články

Banky proti neobankám

Banky proti neobankám

Podle nedávného průzkumu společnosti Temenos mezi 300 bankami napříč celým světem se za největší konkurenty, zejména v Evropě, tradiční banky považují...
19. 2. 2024 – Doba čtení: 1 min
Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Pojišťovací startup CarbonPool založený třemi bývalými manažery Allianz, jehož cílem je zaručit společnostem nakupujícím uhlíkové kredity, že dostanou zaplacená povolení,...
9. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora