Reklama

Únor 2023 na FintechCowboys

1. 3. 2023 – | Doba čtení: 3 min

Nejkratší měsíc je za námi a hlavní událostí světa se staly neidentifikovatelné létající objekty. Už jsme skoro všichni doufali, že konečně přiletěli… ale nakonec se ukázalo, že to jsou jenom běžné nudné špionážní balony. Made in China. Nuda. Připomeňte si raději mnohem zajímavější události ze světa fintechu. A protože čas jsou peníze, pojďme hned na to.

Aktualizovaná fintechová mapa

Do našeho přehledu fintechových projektů v České republice jsme zařadili pět nových zástupců. Krátce po vydání se nám ozvalo opravdu hodně firem s dotazem, zda je na přehled také nechceme přidat. Máme tedy dost materiálu pro verzi na další kvartál a zatím se můžete podívat, jak přehled vypadá dnes:

Hlavní témata

Co jsou regenerativní finance? – ReFi je další ze zkratek, které nám můžou v příštích letech změnit život. Nejenom o rozdílu mezi „degen“ a „regen“ se dozvíte v našem článku.

Recenze na Dluhopisomat – dali jsme si práci a vyzkoušeli nákup dluhopisu na Dluhopisomatu. Možná to není typická digitální služba, ale musí se jí nechat, že malým investorům umožňuje vstoupit do světa dluhopisů.

Bitcoin halving – přibližně každé čtyři roky dochází k půlení odměny pro těžaře na blockchainu Bitcoin. To příští je odhadované asi za rok v dubnu 2024 a současně jsme vám chtěli připomenout, jak si bitcoin vede.

Výhody a nevýhody insurtechu – Česká insurtech asociace nám poskytla exkluzivní článek, kde najdete shrnutí a vyhodnocení, co insurtech přináší, ale také kde jsou jeho slabiny.

Z domova

Silicon Valley Accelerator podruhé – úspěšná akce Seed Starteru pro startupy bude mít pokračování. Ještě zbývá pár dnů, ve kterých se můžete přihlásit.

Sodexo a Qerko – dva české fintechy oznamují produktové novinky. O co jde, se dozvíte v našem článku.

2BMiner se představuje – je lepší s kryptoměnami obchodovat, nebo je těžit? 2BMiner na to má jasnou odpověď.

Generaci Z chybí finanční gramotnost – fintech Fondee si nechal mezi nejmladší generací potenciálních investorů vypracovat průzkum, který nedopadl úplně nejlépe. Otázka je, jestli by na tom ti starší byli lépe…

maximalfocus na unsplash

Ze světa

Novinky z insurtechu – Lemonade, Nubank a Swiss Re přichystali několik novinek ve světě pojištění. Možná to nejsou přímo inovace roku, ale určitě stojí za pozornost.

EUROe je digitální euro z Finska – společnost Membrane Finance spustila stablecoin založený na euru jako alternativu pro klasické transakční systémy. Držme jim palce, než je zakážou :o).

Udržitelné penzijní fondy – ve Velké Británii nacházíme spoustu inspirace pro český i světový fintech a další novinkou jsou tentokrát „zelené“ penzijní fondy.

Krypto letos nebude v kurzu – alespoň to vyšlo v průzkumu od J.P. Morgan. Nicméně znáte průzkumy, někdy vyjdou podle toho, jaké bylo zadání 🙂

Další tipy ke čtení

A jestli máte ještě trochu času na další tipy a informace, zkuste třeba následující dva texty:

Pokuty za crowdfunding – ještě nevíte, kdo, za co a jak velkou dostal pokutu? A pokuta to nebyla zrovna malá.

Rok 2022 fintechům příliš nepřál – nebo alespoň ne ve Spojeném království, doufejme, že v roce 2023 přijde nějaké oživení.

Sledujte FinTechCowboys a fintech i dál!

Další doporučené články

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Estonská digitální banka Inbank rozšiřuje své portfolio a představuje nové možnosti vkladových účtů a osobních půjček. Tyto služby jsou dalším krokem v úsilí...
13. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora