Reklama

Prosinec 2020 na FinTechCowboys

5. 1. 2021 – | Doba čtení: 3 min

prosinec
Zdroj: redakce

A máme tu nový rok 2021, prý když končí na jedničku, bude lepší, než ten, co končil na nulu. Pojďme si připomenout, co se všechno stalo v prosinci, protože i přes různé lockdowny a kopec bramborového salátu se svět fintechu nezastavil. A jako obvykle bychom mohli udělit cenu za nejlepší prosincový výkon… není to překvapení, je to bitcoin a jeho nové historicky nejvyšší hodnoty 🙂

Ze světa bankovnictví

Jsou české banky digitálními šampiony? – naše redaktorka Eva se přímo podílela na prezentaci výsledků unikátního průzkumu Deloitte, a tak jsme vám mohli prozradit, která z našich bank obstála v celosvětové konkurenci nejlépe.

Octobank, neobanka z Prahy – další žhavá novinka se týkala prvních informací o rumunsko-české neobance, která by snad v prvním čtvrtletí roku 2021 měla začít poskytovat své služby.

Revolut na počítači – Revolut vydal MVP verzi svého počítačového bankovnictví, zatím je to spíš takový doplněk k mobilnímu rozhraní, ale těšíme se, jak tento doplněk budou postupně rozšiřovat.

Starling začal spolupracovat s Nutmeg – Starling banka, která nedávno oznámila break even, se rozhodla spolupracovat s investiční platformou Nutmeg. Možná to není na první pohled nijak významná zpráva, ale obě společnosti patří ke špičce ve svých oborech a toto spojení je může hodně posílit.

US Bank nabízí e-pohlednice – nevíme, jestli se inspirovali animovanými gify od Revolutu nebo někde jinde, ale v rámci transakcí můžete také poslat přáníčko či gratulaci svým známým.

Ze světa fintechů

Největší fintechové aféry roku 2020 – vybrali jsme pro vás tři příběhy, které se skutečně staly… nechybí v nich napětí, konspirace ani detektivní vyšetřování, prostě něco, co byste běžně u fintechu nečekali.

Rozhovor s Lemonero – rostoucí startup spojil své síly s Komerční bankou a popovídali jsme si s jedním z jeho zakladatelů a CEO, Honzou Laštůvkou.

Ze světa startupů

iSmlouva končí, Signi začíná – iSmlouva zažívá nebývalý růst a původní český název je potřeba upgradovat, protože společnost má mezinárodní úmysly.

Odkud budeme pracovat v příštích letech? – krátký článek od cooworkbooking.com o tom, kde všude budeme v příštích letech chodit do práce.

Jak je na tom český startupový systém? – poměrně kritický příspěvek od jednoho z předních odborníků na české startupy a investice, který vychází z prestižního startupového reportu Atomica.

Laboratoř Nadace Vodafone – nadace vyhlásila pět vítězných projektů, které bude dále podporovat.

E-commerce, insurtech a kryptosvět

Český Košík Roku – unikátní studie o stavu českého e-commerce, kterou po několika letech opět spustilo Twisto.

Insurtechoví disruptoři – v rámci konference fintechOS jsme pro vás vytipovali několik zajímavých světových insurtechů, mezi kterými se dokonce objevil i jeden český zástupce.

Crypto.com podporuje CZK – tato kryptobanka se zařadila do malého okruhu aplikací, kde můžete nakupovat bitcoin za koruny. Pojďte se podívat na naši minirecenzi.

Další nekowbojské čtení

Platební karty s biometrií frčí (finextra.com) – již několikrát jsme zaregistrovali kartu se čtečkou otisků a čekáme, kdy s něčím podobným přijde i nějaké česká banka či fintech.

Index kryptoměn (coinspeaker.com) – S&P Dow Jones přišel s informací, že v roce 2021 vznikne index vázaný na nejvýznamnější kryptoměny.

Proč by měly banky začít brát vážně kryptoměny (finextra.com) – už jste přemýšleli, proč vaše banka neumožňuje obchodovat s kryptoměnami? Neujíždí jí trochu vlak?

To je pro rok 2020 z fintechového světa vše, ještě pro Vás chystáme pár článečků, které se podívají nazpět, ale teď už hurá do nového roku. Třeba bude pozitivnější tím, že budeme víc a víc negativní (na koronavirových testech).

Foto: archiv redakce, Ulises Baga, Aidan Howe na Unsplash

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora