Reklama

Červen 2021 na FinTechCowboys

2. 7. 2021 – | Doba čtení: 3 min

bitcoin
Zdroj: André François McKenzie na Unsplash

Letošní červen se určitě zapíše do historie kryptoměn jako taková válečná doba. V Číně byla ze dne na den uzavřena většina krypoměnových těžařských továren a odhaduje se, že výkon čínských těžařů pro bitcoin se snížil o 90 %. A o pár dní později se ve Velké Británii zase rozhořel regulatorní útok na jednu z celosvětově největších kryptoburz Binance. Obchodování s kryptoměnami sice přímo v Británii regulované není, ale například obchodování s finančními deriváty navázanými na kryptoměny už regulované je. A v tomto případě je i zakázané. Zatímco v Číně jde primárně o kontrolu všech finančních toků, v Evropě (a USA) se víc řeší nezákonné činnosti spojené s krytoměnami jako je praní špinavých peněz nebo kybernetické útoky a následné výkupné v kryptoměnách.

Ale v červnu se stala i celá řada dalších událostí, o kterých jsme na FinTechCowboys psali. Pojďte si je nyní připomenout.

O fintechu z domova

Startup Dateio expanduje na Slovensku – Dateio roste a ve spolupráci s bankovní skupinou Erste expanduje do dalších zemí.

Rozhovor: je už BankID v plném provozu? – s Janem Blažkem ze společnosti Bankovní identita jsme si povídali o tom, co se aktuálně se službou BankID děje.

Kam Češi ukrývají peníze před inflací? – unikátní průzkum odhaluje, jak se Češi chovají ve vztahu ke klasickým, ale i méně klasickým možnostem investování.

Rozhovor: o digitalizaci, Signi a České spořitelně – ČS poměrně nedávno zainvestovala do startupu Signi, a tak jsme si popovídali se zástupci obou společností, kam tento vztah bude směřovat.

Generaci Z láká práce ve financích a účetnictví – organizace ACCA provedla průzkum mezi zástupci generace Z a dá se říct, že práce v oblasti financí – bank i fintechů je pro ně velmi lákavá.

Recenze: jaké jsou výhody a nevýhody metalické platební karty? – metalická platební karta má spoustu předností, ale také docela vážné nedostatky. V naší recenzi se dozvíte, jaké to jsou.

Rozhovor: covid zcela změnil svět benefitů a HR – šéf české společnosti Up CZ Stéphan Nicoletti nám popsal, jakým směrem se vyvíjí digitalizace firemních benefitů.

Rozhovor: firmy již nemusí implementovat multibankig. Je tu Finbricks. – nový fintech z dílny KB a KB Smart Solutions nám představila Pavla Knolová, kterou můžeme určitě považovat za jednoho z předních odborníků na PSD2 v České republice.

Rozhovor: konec fyzických účtenek ve firmách aneb o Fidoo a Komerční bance – tento rozhovor není o žádné fúzi, ale o klasickém partnerství fintech + banka. A jak to dopadlo? To se dozvíte v rozhovoru.

Twisto představuje jednorázovou virtuální kartu na splátky – jednorázové virtuální karty nejsou ve světě novinkou, ale v našich končinách je to unikátní počin.

france
Chris Karidis na Unsplash

O fintechu ze světa

Maďarská platební brána Barion obrací pozornost na český trh – konkurence v oblasti platebních bran je vysoká, ale maďarský Barion i tak vidí prostor uspět na českém trhu.

Saxo Bank povolí investorům obchodovat v bitcoinu, ethereu a litecoinu – Saxo Bank, ale i někteří další významní hráči v oblasti investic a akciových trhů postupně obracejí pozornost na produkty odvozené od kryptoměn.

Útoky na bankovní účty se týkají jednotlivců i firem – britská HSBC vytvořila speciální aplikaci, která má zvyšovat informovanost o potenciálních kybernetických hrozbách a útocích.

Stripe spouští nástroj na ověření identity – Stripe neustále zvyšuje kvalitu a bezpečnost svých služeb, a proto je tu nový nástroj na ověřování identity v případě transakcí, které jsou vyhodnoceny jako podezřelé.

Novus, VISA a Railsbank spouští udržitelnou bankovní aplikaci – většina novinek z oblasti eko trendů se týkala jednoho konkrétního udržitelného aspektu, ale nová aplikace, kterou snad tyto tři společnosti brzy vypublikují, bude řešit udržitelnost jako celek.

miminko
Katie Smith na Unsplash

O insurtechu

Práce z domova ovlivňuje zdraví zaměstnanců. A co na to pojišťovny? – nejen firmy a jejich HR musí reagovat na novou dobu, kdy řada pracovníků skoro celý rok pracovala vzdáleně. Někteří se už možná do kanceláří ani nevrátí, a tak jsou tu nové příležitosti pro nové typy pojištění.

Překladač miminkovského pláče aneb inovace v insurtechu – pro ty, které baví sci-fi vychytávky, je tu určitě krabička pojmenovaná bAlby. Přeloží vám dětský pláč 🙂

Naše témata

Bank of Things – nový trend v oblasti bankovnictví – i banky musí reagovat na rozvoj IoT, ale v bankovním kontextu se této oblasti říká Bank of Things.

Kdy se v českých bankách dočkáme udržitelných platebních karet? – v západních zemích trend moderních „udržitelných“ karet již frčí, zatímco české banky spíš vyčkávají, která bude ta první s opravdovou novinkou.

A to je pro tentokrát z FinTechCowboys vše, hurá na prázdniny. Ale nezapomeňte, že i na prázdninách a během dovolené můžete sledovat náš web!

Zdroj: globaltimes.cn, reuters.com

Další doporučené články

Listopad 2022 na FinTechCowboys

Listopad 2022 na FinTechCowboys

Poslední týdny světem fintechu, přesněji řečeno světem blockchainu, stále rezonuje krach společnosti FTX, který postupně doléhá na další velké hráče...
30. 11. 2022 – Doba čtení: 3 min
Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Americký Trupanion kupuje pojišťovnu PetExpert

Americký Trupanion kupuje pojišťovnu PetExpert

Český startup PetExpert, který se zabývá komerčním pojištěním psů a koček, koupila americká společnost Trupanion. Projekt zapojí do svých globálních plánů....
16. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce