Reklama

Únor 2020 na FinTechCowboys

29. 2. 2020 – | Doba čtení: 3 min

únor 2020 na fintechcowboys

V letošním únoru jsme zažili téměř až jarně brexitové počasí prokládané větrnými poryvy. Představitel Jokera, Joaquin Phoenix dostal za svůj výkon Oskara. Z Číny se do světa vydal COVID-19, což rozhodilo všechny světové burzy a zásoby mouky v našich obchodech. A na našem magazínu jste se mohli dozvědět spoustu zajímavostí – novinky ze světa neobankingu, zahájení druhého ročníku Zonky Innovation Awards, další díly našeho fintechového průzkumu. Přečtěte si přehled našich zpráv a také tipy na fintechové novinky z jiných médií.

Z České republiky

Přehled fintechových adeptů na ZIA 2020 – soutěž ZIA zahájila druhý ročník a v akci je spousta fintechů. V našem článku najdete jejich přehled.

Twisto a PayU společně nabízejí odložené platby – obě společnosti spojili své síly a odložené platby začínají spouštět pro různé české e-shopy.

Výsledky VISA průzkumu – nové přihlašovací a ověřovací metody jsou na vzestupu, jak hodně je mají čeští uživatelé v oblibě se dozvíte ve výsledcích tohoto VISA průzkumu.

Rozhovor se společností Vocalls – automatizace je na vzestupu a v tomto rozhovoru se můžete dozvědět, jakou budoucnost mohou očekávat všechna call centra.

Pozvánka na Startup Summit – věříme, že situace kolem zrušení velkých celosvětových akcí z poslední doby kvůli koronaviru se nepřenese až do dubna na startupovou soutěž pořádanou v Praze.

FinTechCowboys fintechový průzkum

V únoru jsme publikovali druhou polovinu našeho průzkumu. Pokud se vám líbil, klidně pro vás navrhneme a zrealizujeme průzkum na v zásadě jakékoliv fintechové téma.

První díl průzkumu – demografie
Druhý díl průzkumu – bankovnictví
Třetí díl průzkumu – placení
Čtvrtý díl průzkumu – fintech
Pátý díl průzkumu – produkty
Šestý díl průzkumu – openbanking, kryptoměny

Ze světa neobankingu

Revolut zahájil openbanking – pro Revolut určitě jeden z nejvýznamnějších měsíců historie. V Anglii se začalo s pilotováním bankovních agregací. Zároveň společnost získala další peníze na investice a stala se jedním z největších fintechů současnosti.

N26 odchází z UK – na rozdíl od Revolutu není pro N26 Velká Británie zemí zaslíbenou a tak tato challenger banka opustila tamní trh a bude se soustředit více na služby poskytované na starém kontinentu.

Monzo obnoví placený účet – ani neobanky neposkytují všechno zadarmo a Monzo se již na druhý pokus pokusí prodat prémiovější služby svým klientům v rámci placeného účtu.

Starling bank P2P půjčky – Starling se zase zkouší prosadit v oblasti P2P půjček a zahajuje spolupráci se společností Zopa.

Drobně o kryptoměnách

Jak koupit Bitcoin – začátek roku byl ve znamení posilování kryptoměn (po kterém nastala poměrně zásadní korekce). Pro spíše amatérské investory jsme našli dva jednoduché způsoby, jak si kryptoměny pořídit.

Square patent na online platby – kryptoměnové obchody zatím proti běžným platbám zaostávají v rychlosti převodu. Square přichází s konceptem, jak tuto nevýhodu odstranit.

Různé novinky

Insurtech Nimbla – pojištění jedné konkrétní faktury (za pár liber a pár minut) je skvělá alternativa proti pojištění celé společnosti, které je drahé a složité. 

Bankable zahájila spolupráci s VISA – bankovnictví jako služba (BaaS) je na vzestupu v USA, tak uvidíme, jestli se něco podobného nedostane i do Evropy.

Tipy na další čtení

FinTechCowboys nechtějí a ani nemůžou nahradit tradiční velká média, takže se pojďme podívat na některé zajímavé čtení zveřejněné jinde:

Nějaké detaily o růstu Revolutu (eu-startups.com) – pokud vás zajímají konkrétní čísla, jaké peníze se dnes točí kolem challenger banky Revolut.

Fintechová mapa Švýcarska (fintechnews) – počet fintechů stále roste a mít přehled je již téměř nemožné, nicméně Švýcarsko je skoro za rohem, tak je fajn se podívat, co u nich frčí.

Libra od Facebooku zažívá bouřlivé období (techcrunch) – poslední novinkou Asociace Libra je, že se do ní zapojilo Shopify.

AI ve finančních institucích (thefinancialbrand) – nemáte představu, v čem všem vám může AI pomoci? Přečtěte si tento rozsáhlý a inspirativní článek.

A také noviny z Trigamy

Jak jistě víte, FintechCowboys vám přináší česká společnost Trigama International, takže uvedeme i několik tipů z jejího webu.

Realitní portál Bingo v Lucembursku – Trigama úspěšně navrhla, vyvinula a nasadila nový ultramoderní realitní portál, který je určen pro občany Lucemburska a nejbližší okolí.

Školení UX, UI – trochu se ochytřit není nikdy na škodu, takže pokud se potřebujete zlepšit v designu, grafice, neváhejte a ozvěte se.

Všechno o umělé inteligenci na jednom místě – jeden z nejlepších článků o umělé inteligenci, který v poslední době vyšel v ČR. Srozumitelný a s množstvím videoukázek. Fakt, nekecáme 🙂

A to je přátelé krátké shrnutí únorových článků a nyní můžeme směle odstratovat měsíc číslo 3!

Sledujte nás, sdílejte, přeposílejte a fintechujte.

Foto od Rock’n Roll Monkey a od Jannes Van den wouwer na Unsplash

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora